Policjanci z Legnicy sprawdzali dokumenty mercedesa. Na widok dowodu rejestracyjnego przecierali oczy ze zdumienia

Na ulicy Piłsudskiego w Legnicy doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce poprosili kierowców o okazanie dokumentów aut. Gdy zobaczyli dowód rejestracyjny mercedesa, nieźle się zdziwili.

Prawdopodobnie 38-letnia kobieta, która siedziała za kierownicą pojazdu marki mercedes-benz myślała, że oszustwo ujdzie jej płazem. Ale przeliczyła się. Prawda wyszła na jaw podczas kontroli w trakcie zdarzenia drogowego, którą przeprowadzali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mundurowi poprosili kierowców o okazanie dokumentów wymaganych podczas kontroli tj. dowód rejestracyjny, prawo jazdy i ubezpieczenie potwierdzające zawarcie umowy OC. Jak podaje legnicka policja, szczególną uwagę mundurowych zwrócił dokument sprawcy zdarzenia pojazdu marki mercedes-benz. Zauważyli, że w dowodzie rejestracyjnym data określająca termin upłynięcia badania technicznego pojazdu została przerobiona długopisem.

Policjanci poprosili 38-latkę o wyjaśnienia. Ta przyznała, że aby wydłużyć czas obowiązywania dokumentu przerobiła w nim datę z 2 czerwca br na 22 czerwca br. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Za podrobienie dokumentu, mieszkance gminy Krotoszyce grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W ostatniej chwili zobaczyła rozpędzony samochód. Własnym ciałem osłoniła chłopca

Więcej o: