Trzy dni temu odebrał prawo jazdy, już je stracił. Wpadł podczas kontroli w Białej Podlaskiej

Mieszkaniec Białej Podlaskiej nie zdążył nacieszyć się zdobytym 3 dni temu prawem jazdy. Wczoraj bialscy policjanci przyłapali go na złamaniu przepisów ruchu drogowego.

Dochodziła godzina 20:00, gdy na Alejach Solidarności w Białej Podlaskiej uwagę policjantów zwróciła mazda. Zdecydowali się zatrzymać do kontroli auto, bowiem kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym  - pędził aż 103 km/h.

Jak informuje lubelska policja, za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Chłopak oświadczył kontrolującym go funkcjonariuszom, że prawo jazdy odebrał trzy dni wcześniej. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem, punktami karnymi i oczywiście, utratą prawa jazdy.
 

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają także, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego wciąż przypominamy, żeby zdjąć przysłowiową nogę z gazu i podróżować w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: