21-latka z Grabin udawała, że nie widzi policji. Jechała powoli, bo chciała pozbyć się pasażerów?

Ilość osób, znajdujących się w pojeździe 21-latki, zaskoczyła policjantów.

Podczas poniedziałkowej akcji "Trzeźwy poranek", około godziny 7:00 rano w Nagoszynie, policjanci zatrzymali do kontroli iveco daily. Choć nie było to łatwe, z uwagi na fakt, że na widok policji auto próbowało zjechać na teren jednej z pobliskich posesji. Gdy mundurowi podeszli do samochodu, za kierownicą zastali 21-latkę. Od razu pojęli, czemu chciała za wszelką cenę uniknąć kontroli.
 
Autem, oprócz kierującej, jechało 10 pasażerów, a pojazd zarejestrowany jest do przewozu 7 osób. Pasażerami samochodu były same kobiety w wieku od 20 do 51 lat. Ponadto, jak informuje podkarpacka policja, kierująca iveco 21-letnia mieszkanka Grabin, nie posiadała przy sobie prawa jazdy.

Policjanci poinformowali ją o popełnionych wykroczeniach i postępowaniu mandatowym. Kobieta była trzeźwa, odmówiła przyjęcia mandatu. Funkcjonariusze skierują do Starostwa Powiatowego w Dębicy wniosek o zatrzymanie jej prawa jazdy. Będzie musiała wyjaśnić w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy dokładne okoliczności tego zdarzenia. 

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: