Zamrożona w szklance moneta pomoże ci sprawdzić, jak długo trwała awaria prądu w twoim domu

Podczas naszej nieobecności w domu często zdarzają się przerwy w dostawie prądu. Na Facebooku pojawił się sposób na łatwe sprawdzenie, jak długo trwała awaria.

Shiela Pulanco Russell z Karoliny Północnej opublikowała ciekawy patent idealny dla każdego, kto przechowuje produkty w zamrażalniku. Zauważyła, że istnieje prosty sposób na sprawdzenie, przez jaki czas trwała awaria prądu w naszym mieszkaniu. Jest to o wiele bardziej przydatna wiedza, niż może się wydawać.

Często wracamy do domu i widzimy dziwną godzinę na zegarach. To dla nas wskazówka, że podczas naszej nieobecności przez chwilę nie było prądu. Pojawia się pytanie, jak długą chwilę? 

Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że jedzenie leżące w zamrażalniku rozmroziło się i zamroziło ponownie. Spożycie takich produktów może skończyć się zatruciem i poważnymi dolegliwościami. Aby tego uniknąć wystarczy zastosować się do prostej instrukcji opublikowanej przez Russell.

Włóż do zamrażalnika kubek z wodą. Poczekaj aż płyn zamarznie. Potem połóż na wierzch monetę. Jeśli w trakcie Twojej nieobecności nastąpi przerwa w dostawie prądu, lód się roztopi, a moneta zanurzy w wodzie. Kiedy woda ponownie zamieni się w lód, moneta wskaże Ci, czy jedzenie nadaje się do spożycia. Gdy po powrocie do domu pieniążek będzie leżał na dnie kubka - wyrzuć wszystko, co zostawiłeś w zamrażalce, a jeśli zobaczysz, że leży na wierzchu, tam gdzie go zostawiłeś - jesteś bezpieczny.

Proste, prawda? Znacie inne sposoby?

Więcej o: