Jak rozkręcić gości na weselu? Te zabawy sprawiają, że będą szaleć do białego rana

Ślub to najważniejszy dzień w życiu każdej pary. Jednak równie ważne, szczególnie w polskiej tradycji, jest udane wesele. Aby zapewnić gościom dobrą zabawę, należy wcześniej przygotować dla nich ciekawe atrakcje.

Podczas przygotowywania zabaw weselnych, należy zwrócić uwagę na średnią wieków gości. Jeśli wśród zaproszonych mamy dużo osób starszych, nie należy wykluczać ich z konkursów oraz pamiętać, by unikać zbyt śmiałych konkurencji lub takich wymagających picia dużej ilości alkoholu.

Dobrze jest też ustalić szczegóły i przewidzieć czas na zabawy z DJ'em lub wodzirejem czuwającym nad przebiegiem uroczystości. Poniżej prezentujemy najciekawsze ze znalezionych na planowaniewesela.pl propozycji.

1. Chłopiec czy dziewczynka

Zabawy warto zacząć od pary młodej, która przełamie pierwsze lody i nieśmiałość gości. Tu z pomocą przychodzi organizatorom konkurencja, z której małżeństwo ma dowiedzieć się, jakiej płci będzie ich pierwsze dziecko

Na środku sali należy postawić dwa krzesła, tyłem do siebie. Na jednym z nich usiądzie pan, a na drugim pani młoda. Na znak wodzireja małżeństwo odwraca się do siebie. Jeśli obrócą się w tę samą stronę - pierwszy urodzi się chłopiec, jeśli w przeciwną - dziewczynka.

 

2. Poszukiwanie fantów

W tej zabawie lepiej nie przesadzać z ilością uczestników oraz pamiętać, że dużo lepiej sprawdzają się w niej mężczyźni. Wygrywa ten, kto najszybciej znajdzie wymieniane po kolei przedmioty przez wodzireja i usiądzie z nimi na krześle na środku sali.

"Zapałki" - rzuca prowadzący imprezę, wtedy uczestnicy biegną i szukają wszędzie, gdzie się da zapałek. Ten, kto przyniesie je jako ostatni - odpada.

Zaleca się, aby trudność znalezienia przedmiotów rosła w miarę trwania konkurencji. Najtrudniejsze zadanie najlepiej zostawić dwóm ostatnim wojownikom na polu walki.

 

3. Świstaki

Żeby uzupełnić dobrą zabawę o ducha rywalizacji, do tej konkurencji najlepiej wybrać po 4 osoby z rodziny pana młodego i pani młodej. Uczestnicy siadają naprzeciwko siebie na krzesłach, pierwsze dwie osoby z przeciwnych drużyn dostają takie samo zadanie, które muszą wykonać jak najszybciej. Dopiero gdy skończą, zabawę rozpoczyna kolejna osoba - z nowym zadaniem.

Wygrywa ta drużyna, która pierwsza skończy wykonywać czynności. Oto przykładowa lista zadań:

- Goście z nr. 1 - zjedzenie banana,
- Goście z nr. 2 - zjedzenie 2 kawałków ciasta,
- Goście z nr. 3 - pompowanie balona póki nie pęknie
- Goście z nr. 4 - zjedzenie połowy szklanki bułki tartej i zagwizdanie parze młodej melodii "Sto lat". 

 

4. Kuszenie Adama 

To grzeczna zabawa dla par. Mężczyźni siadają na krześle, a ich partnerki dostają jabłka na sznurku. Zadaniem panów jest zjedzenie owoców w jak najszybszym czasie, bez użycia rąk. 

5. Gorące krzesła

Gra znana także z lat wczesnoszkolnych. Polega na ustawieniu krzeseł na środku sali w liczbie o jeden mniejszej, niż ilość uczestników zabawy. Podczas grania muzyki goście tańczą naokoło mebli, a gdy muzyka ucicha muszą usiąść na miejscu. Ta osoba, dla której go zabraknie - odpada. Wodzirej po każdej rundzie zabiera jedno krzesło, aby konkurencja trwała dalej. 

Dla podsycenia emocji, w czasie trwania zabawy można puszczać coraz szybszą muzykę.

 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

"Jak byliśmy młodzi, to pół nocy seksu, pół przegadane". Pary z 50-letnim stażem zdradzają sekrety udanego związku

Więcej o: