Bin Laden to Barack Obama? Pomylił prezydenta USA z terrorystą w teleturnieju

"Ludzie, którzy mają na nazwisko Obama" - takie pytanie w teleturnieju "Pyramid" dostał zawodnik. Wziął głęboki wdech a potem odpowiedział: "Bin Laden". O jego wpadce aż huczy w internecie.

Ten występ w telewizji ABC w teleturnieju "Pyramid" Evan Kaufman zapamięta na długo. Miał szansę wygrać 100 tysięcy dolarów (prawie 400 tys. zł), ale coś poszło bardzo nie tak. Na bardzo proste pytanie odpowiedział w najbardziej nieoczekiwany sposób, zaskakując siebie, swojego towarzysza z teleturnieju i samego prowadzącego.

Barack Obama czy Osama bin Laden?

Evan Kaufman miał odpowiedzieć na pytanie "ludzie, którzy mają na nazwisko Obama" w taki sposób, żeby swoimi odpowiedziami naprowadzić kolegę z pary, by ten odgadnął wspólny mianownik wszystkich odpowiedzi podanych przez Evana. Miał ograniczony czas, ale dla Amerykanina nie powinno to być trudne pytanie. Chodzi przecież o byłego prezydenta USA, który wciąż jest bardzo popularny. Jednak zamiast powiedzieć "Barack Obama", Evan wziął głęboki oddech... i zaskoczył wszystkich, łącznie z sobą samym:

Bin Laden

- powiedział. A internauci oszaleli:

embed
embed
embed

Zawodnik się tłumaczy

Nagranie z występu Evana w teleturnieju "Pyramid" robi obecnie furorę w internecie - tak wielką, że sam Evan postanowił wytłumaczyć się z tego, co zaszło w studiu:

"Opowiem wam o zapewne najbardziej żenującym momencie w moim życiu. (...) Dwa tygodnie temu urodził się mój syn. Jestem cholernie zmęczony, ale i podekscytowany, że mam szansę wygrać sporo pieniędzy dla mojej rodziny. Jestem na pytaniu za 100 tys. dolarów. Producenci mówili przed występem, żeby - jeśli jakimś cudem uda nam się dojść do ostatnich pytań - czytać wszystko bardzo dokładnie.

Gramy, jest świetnie, jedną rundę przegrywam, ale potem żartujemy z Timem, jest super, dochodzę do finału i pamiętam, co nam radzili producenci. Próbuję się skupić. Czytam pytanie bardzo uważnie. "Ludzie, którzy mają na nazwisko Obama". Mózg pracuje na najwyższych obrotach. Powinienem wymienić kilka osób, nie mogę powiedzieć tylko "Barack", bo Tim nie domyśli się, o co chodzi. Powinienem powiedzieć "Michelle, Sasha, Malia, Bo (pies Obamów)". A oto, co zdecydował mój mózg:

Kto łączy się z Obamą? Kto został zabity? Kto brzmi jak Obama? I oto jest, idealne nagranie wideo do internetu. Byłoby prześmieszne, gdyby nie to, że to ja na nim jestem.

Czego na nagraniu nie widać, to tego, że moment później się poprawiam a Tim podaje poprawną odpowiedź, ale i tak odpadamy na kolejnym pytaniu i wracam do domu z 8500 dolarami w kieszeni. No i jestem bohaterem najgłupszej wpadki ostatnich miesięcy."

I to jest wszystko prawda. Rzeczywiście, nagranie, które krąży po internecie jest ucięte w bardzo niefortunnym momencie. Dodatkowo, znając trop, którym podążały myśli Evana w momencie, w którym zobaczył na swoim wyświetlaczu pytanie, wpadka przestaje być aż tak wielką wpadką.

Telewizja ABC chyba jest podobnego zdania, bo szybko zaproszono Evana do występu w słynnym show Jimmy'ego Kimmela, gdzie dano mu szansę wytłumaczyć się i zrehabilitować:

 

Teleturniej "Pyramid"

"Pyramid" to teleturniej amerykańskiej stacji ABC. Biorą w nim udział pary. Siedząc naprzeciwko siebie, grają w podwójną grę w zagadki - jedna osoba widzi pytanie i za pomocą samych odpowiedzi musi naprowadzić swojego towarzysza na to, jaka kategoria wszystkie je łączy. I tak na pytanie:

Ludzie, którzy mają na nazwisko Obama

zawodnik powinien był odpowiedzieć: Barack, Michelle, Sasha i Malia. Jego towarzysz z pary, znając tylko te cztery imiona, powinien odgadnąć, jaki jest ich wspólny mianownik - czyli de facto wrócić do pierwszego pytania.

Chciał podnieść wielki kosz. Nie przewidział tego, co stanie się za chwilę. Ale wpadka!

Więcej o: