'Ślepnąc od świateł' doczekał się zwiastunu. Polski serial HBO powstał na podstawie powieści Jakuba Żulczyka

'Ślepnąc od świateł' to jedna z najpopularniejszych powieści autorstwa Jakuba Żulczyka. Na podstawie książki powstał serial, którego premierę zapowiedziano na jesień 2018.

Reżyser Krzysztof Skonieczny podjął się ekranizacji bestselleru Jakuba Żulczyka - 'Ślepnąc od świateł'. Współpraca twórców zaowocowała miniserialem. Będzie miał osiem odcinków. 

Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

'Ślepnąc od świateł'. Kiedy premiera serialu?

Twórcy zapowiadają premierę serialu 'Ślepnąc od świateł' na jesień tego roku. Póki co nie zdradzają konkretnej daty. Wiemy jednak, że serial pojawi się na HBO i HBO Go. 

O czym będzie serial 'Ślepnąc od świateł'?

Główny bohater powieści to Kuba - diler kokainy. Prowadzi trudne lecz luksusowe życie w Warszawie. Postanawia jednak zacząć wszystko od nowa, z dala od starych spraw. Kupuje bilet do Argentyny, ale najpierw postanawia załatwić kilka spraw. Serial 'Ślepnąc od świateł' pokaże tydzień z życia Kuby, który stara się uciec przed samym sobą.

‘Ślepnąc od świateł’ to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartos?ci przepadły i wszystko dryfuje w pustke?. To historia o tym, z?e moz?na próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawde? i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem - mówi o projekcie reżyser Krzysztof Skonieczny.

Zwiastun serialu HBO  'Ślepnąc od świateł' 

Zwiastun nowego serialu na podstawie powieści Jakuba Żulczyka można już oglądać na Facebooku HBO, a także na Youtubie.

 
Więcej o: