Ciało Tomasza Mackiewicza odnalezione przez Czechów? Widzieli jego namiot na Nanga Parbat

Tomasz Mackiewicz w styczniu zdobył z Elisabeth Revol szczyt Nanga Parbat. Niestety nie wrócił z gór. Teraz być może jego ciało odnalazła czeska wyprawa.

Na początku tego roku Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat. Niestety z wyprawy wróciło tylko jedno z nich. Tomasz nagle zaczął chorować i jego towarzyszka musiała zostawić go na 7250 metrach wysokości, bo nie była w stanie mu pomóc. Przez złe warunki pogodowe ratownicy nie odnaleźli Mackiewicza.

Ciało Tomasza Mackiewicza odnalezione?

W lipcu na Nanga Parbat ruszyła kolejna wyprawa himalaistów, tym razem z Czech. Jej uczestnicy w programie 'Alarm' emitowanym przez TVP powiedzieli, że najprawdopodobniej widzieli namiot Tomasza Mackiewicza. 

Czesi na Nanga Parbat widzieli namiot Tomasza Mackiewicza?

Himalaiści twierdzą, że namiot, który mijali stał w miejscu osłoniętym przed lawinami, blisko głazów. Jest to najlepszy teren, na którym można wykorzystać do rozstawienia obozowiska. Niestety żaden z uczestników wyprawy nie odważył się wejść do namiotu i sprawdzić czy jest w nim ciało Mackiewicza. 

Nie robiliśmy zdjęć, ani nic innego. Nikt nas nie miał odwagi, żeby wejść i sprawdzić, czy jest w środku. Może powinniśmy zrobić zdjęcia, ale nikt nie chciał fotografować szczątków - opowiada Pavel Burda, uczestnik wyprawy.

Tomasz Mackiewicz: W górach refleksja jest czysta i naturalna [ARCHIWALNY MATERIAŁ DD TVN]

Więcej o: