Program 300 plus 'Dobry Start'. Można już składać wnioski. Podpowiadamy jak i do kiedy można to zrobić

Rodzice mogą już składać wnioski o przyznanie 300 plus, czyli pieniędzy na wyprawki szkolne na 'Dobry Start'. Wyjaśniamy jak i do kiedy to zrobić.

Program 300 plus to kolejna pomoc, którą oferuje państwo rodzicom. O 300 złotych wyprawki szkolnej dla swojego dziecka można już się starać, jednak dodatek nie będzie przysługiwał wszystkim rodzicom.

300 plus. Komu przysługuje?

300 złotych na 'Dobry Start' przysługuje rodzicom od pierwszej klasy podstawówki do klasy maturalnej. Jeśli dziecko kontynuuje naukę, rodzić może pobierać dodatek do momentu aż pociecha skończy 20 lat. 

Pieniędzy nie dostaną rodzice, których dzieci przebywają w zakładach karnych, schroniskach dla nieletnich, domach pomocy społecznej, szkołach wojskowych, aresztach śledczych, zakładach poprawczych i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Wniosek o 300 plus może złożyć każdy rodzic lub opiekun prawny. Dokumenty można złożyć zarówno drogą papierową - w urzędzie/ośrodku pomocy społecznej właściwym dla twojego miejsca zamieszkania oraz online. Wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, założyć tam konto i wypełnić wniosek. 

Do kiedy złożyć wniosek o 300 plus?

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada. 

Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Więcej o: