Walentynki 2019 - propozycja kinowych i telewizyjnych hitów na święto zakochanych

Czasami najlepszym pomysłem na spędzenie Walentynek jest włączenie nastrojowego filmu w telewizji lub wyjście do kina. Sprawdź 10 propozycji filmowych, które zagwarantują romantyczny wieczór.

W tym roku zagraniczni producenci filmów nie dostarczyli nam zbyt wielu komedii romantycznych. Wśród kinowych nowości warto wymienić polską "Planetę Singli 3" lub zwyczajnie odkurzyć jeden z zapomnianych filmów. Poniżej zamieszczamy naszą propozycję filmów idealnych na Walentynki.

Planeta Singli 3

Jest to kolejny film z cyklu pokazujący historię miłości Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr). Tym razem bohaterowie planują własne wesele na wsi u rodziny mężczyzny. Problemem jest rodzina pana młodego, z którą nie utrzymuje on zbyt dobrych relacji. Zderzenie modelu tradycyjnej rodziny Tomka i nowoczesnej mamy Ani może zrodzić konflikty.

500 dni miłości

Historia zaczyna się od spotkania Summer (Zooey Deschanel) oraz Toma (Joseph Gordon-Levitt) w pracy. Mężczyzna od razu poczuł coś do dziewczyny, jednak Summer należy do osób, które nie wierzą w miłość. Tom robi wszystko by przekonać ją o prawdziwości swoich uczuć. Początkowo zgrany związek przechodzi kryzys, w którym bohater zaczyna rozumieć, że miłość przyjdzie dopiero, kiedy nadejdzie na nią odpowiednia pora.

Love, Rosie

Rosie (Lily Collins) i Alex (Sam Clafin) są przyjaciółmi od dziecka. Spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, dzielą się swoimi tajemnicami i naprawdę dobrze się dogadują. Po czasie dostrzegają, że ich damsko-męska przyjaźń może rozwinąć się w udany związek. Niestety Alex wyjeżdża na studia do Ameryki. Czy ich miłość przetrwa tak duży dystans?

Zimna Wojna

Jeśli ktoś jeszcze nie widział "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego, to właśnie jest to idealna pora na nadrobienie zaległości. Film opowiada historię Zuli (Joanna Kulig) i  Wiktora (Tomasz Kot), którzy zakochują się w sobie w ciężkich latach 50. i 60. XX wieku. Bohaterowie nie wyobrażają sobie żyć osobno, ale razem to życie nie wygląda tak, jakby chcieli. Film ma szansę dostać Oscara 2019 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Do wszystkich chłopców, których kochałam

Lara jest nieśmiałą nastolatką, która ma problem z wyznawaniem uczuć. Zazwyczaj siedzi w domu, ogląda telewizję lub czyta książki. Marzycielska Lara często zakochuje się w różnych chłopcach, lecz nigdy nikomu tego nie wyznała. Wszystkie swoje uczucia zapisuje w formie listów w pamiętniku. Pewnego dnia listy w tajemniczy sposób zostają wysłane do adresatów, a dziewczyna musi zmierzyć się z nagłym zainteresowaniem rówieśników.

Jeszcze dłuższe zaręczyny

Film opowiada historię związku Toma (Jason Segel) i Violet (Emily Blunt), którzy po roku udanego związku zaręczają się i planują ślub. Wszystko zaczyna się kompletować, gdy kobieta dostaje staż w innym mieście. Z tego powodu ślub zostaje przełożony o dwa lata. Ku niezadowoleniu narzeczonego Violet dostaje awans, a kwestia ślubu staje pod znakiem zapytania.

Zacznijmy od nowa

Gretta (Keira Knightley) to początkująca piosenkarka i kompozytorka. Wyjeżdża do Nowego Jorku ze swoim chłopakiem, który ma szansę podpisać kontrakt z dużą wytwórnią muzyczną. Ich życie zaczyna wyglądać jak bajka – są młodzi, szczęśliwi i bogaci. W tym samym czasie poznajemy historię Dana (Mark Ruffalo), który niedawno rozstał się z żoną i nie umie ułożyć swoich relacji z córką. Pewnego dnia spotykają się w knajpie, gdzie występuje Gretta i zakochują się w sobie.

Kiedy Harry poznał Sally

Harry (Billy Crystal) i Sally (Meg Ryan) poznają się w drodze do Nowego Jorku. Podróż pełna jest nieporozumień, kłótni i różnicach światopoglądowych. Po pięciu latach ponownie spotykają się w samolocie. Harry jest wziętym prawnikiem, a Sally dziennikarką, jednak ich nastawienie względem siebie nie uległo zmianie. Po kolejnych pięciu latach wpadają na siebie w księgarni. Obydwoje są samotni i zaczynają dostrzegać w sobie pewne zalety.

Holiday

Amanda (Cameron Diaz) i Iris (Kate Winslet) chcąc uciec od swoich problemów, wymieniają się mieszkaniami na czas wakacji. Iris ucieka przed uczuciem do mężczyzny, który poślubia inną kobietę. Amanda odkryła z kolei liczne zdrady swojego partnera. Podczas wakacji każda z nich poznaje miłość życia.

 Annie Hall

Film Woody’ego Allena początkowo miał nosić tytuł "Ahedonia", czyli stan, w którym niezdolni jesteśmy do odczuwania przyjemności. Historia jednak skupia się na romansie komika Alvy’ego z Annie Hall. Ich związek nie należy do udanych. Annie odchodzi od mężczyzny. Dla Alvy’ego jest to czas przemyśleń, w których podsumowuje swoje nieudane małżeństwa i trudne dzieciństwo.

Więcej o: