Walentynki 2019. Co obejrzeć? Program TV na walentynki [Polsat, TVN, TVP2]

Program TV na walentynki. Stacje TVN, Polsat i TVP 2 przygotowały dla nas "Dirty Dancing", "Dzień dobry, kocham Cię!" czy "Nie cierpię walentynek". Jakie filmy o miłości zobaczymy dziś w telewizji?

Nie wszyscy mają plany na wieczór Walentynkowy lub po prostu nie lubią tego święta. Jeśli zostajecie w domu to najprawdopodobniej traficie na któryś z filmów o miłości, które zdominowały dzisiejszy program telewizyjny. Jakie produkcje obejrzymy w TVP2, TVN czy Polsacie?

Walentynki 2019. Jakie filmy zobaczymy dziś wieczorem w telewizji? Program TV na walentynki

"100 lat miłości" - w TVP2 o 20:45

"100 lat miłości" to program artystyczny przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Artyści polskiej sceny muzycznej zaśpiewają najpiękniejsze polskie piosenki o miłości, powstałe od czasów przedwojennych do współczesności. Widzowie zobaczą też scenki odegrane przez aktorów różnych pokoleń - wystąpią m.in. Tomasz Sapryk, Sławomir Orzechowski, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Zielińska czy Katarzyna Żak. Na scenie zaśpiewają z kolei: Edyta Górniak, Anita Lipnicka, Natalia Szroeder, Katarzyna Cerekwicka i Rafał Brzozowski.

"Świątek piątek - Walentynki" - w TVP2 o 22:20

Film opowiada historie Kat McKenzie (Nicky Whelan), która marzy o wielkiej miłości. Walentynki przypominają jej o tym, że nie może trafić na odpowiedniego mężczyznę. Zrezygnowana udaje się do wróżki, która przepowiada jej, że zwiąże się z jednym z mężczyzn, których spotkała 14 lutego. Za sprawą wróżki dzień Walentynek będzie się dla niej powtarzał aż do momentu, gdy spotka miłość swojego życia.

"Dzień dobry, kocham Cię!" - w Polsacie o 20:10

Szymon (Aleksy Komorowski) jest lekarzem w warszawskiej klinice. Nie robią na nim wrażenia zaloty pacjentek i damskiej części personelu - mężczyzna skupia się tylko na swojej pracy. Pewnego dnia wpada na ulicy na Basię (Barbara Kurdej-Szatan), która od razu wpada mu w oko. Niestety para traci ze sobą kontakt i tracą nadzieję, że kiedyś się odnajdą.

"Książę w Nowym Jorku" - w TVN o 22:30

Film opowiada historię księcia Akeema (Eddie Murphy), który zgodnie z tradycją musi poślubić kobietę, której nigdy wcześniej nie widział. 21-letni Akeem nie chce żenić się w ten sposób, dlatego w tajemnicy przed rodzicami wyjeżdża do Nowego Jorku, by tam znaleźć żonę. Wyrusza wraz z przyjacielem i wiernym służącym Semmim. Książę udaje przeciętnego obywatela, ponieważ nie chce, by wybranka poślubiła go dla jego majątku. Czy Akeem znajdzie swoją księżniczkę w tak dużym mieście?

"Nie cierpię walentynek" - w TVN7 o 20:00

Genevieve Gernier (Nia Vardalos) jest właścicielką kawiarni znajdującej się w centrum Brooklynu. Kobieta kieruje się zasadą, by nie umawiać się z jednym mężczyzną na więcej niż pięć randek. Ma to uchronić ją przed złamanym sercem - uważa, że pięć randek to za mało, by móc ją zranić. Któregoś dnia Genevieve poznaje przystojnego Grega, dla którego zaczyna zastanawiać się nad złamaniem zasad.

"Dirty Dancing" - w TV Puls o 20:00

Frances "Baby" Houseman (Jennifer Grey) wyjeżdża z rodzicami i siostrą na ekskluzywne wakacje. Towarzystwo bogatych ludzi zaczyna nudzić dziewczynę, która nie odnajduje się w ich gronie. Przypadkiem poznaje młodego tancerza Johnny’ego (Patrick Swayze), który zaczyna jej imponować. Johnny chce wziąć udział w konkursie tanecznym, jednak jego dotychczasowa partnerka musi zrezygnować z tańca. Jej miejsce zajmie Baby, która z czasem zakochuje się w swoim nauczycielu.

Więcej o: