Do czego służy niebieska strona gumki do ścierania? Na pewno nie do zmazywania długopisu

Dwukolorowa gumka do ścierania to jeden z tych przedmiotów, które z pewnością posiadaliście kiedyś w szkole. Zapewne nie raz zastanawialiście, dlaczego gumka ma dwa kolory. Udało nam się rozwiązać tę wielką zagadkę dzieciństwa!

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dwustronna gumka to przedmiot, którego używał każdy z nas. Z jednej strony jest czerwona i elastyczna, z drugiej - niebieska, nieco bardziej sztywna i twarda. Niejednokrotnie pewnie zastanawialiście nad tym, do czego służy niebieska strona. Teraz już nie musicie, rozwiązaliśmy tę tajemnicę młodzieńczych lat. 

Zobacz wideo Czyścimy drewniane przybory kuchenne

Reda. Przed porzuconym na poboczu autem stanęła tabliczka 'Pomnik przyrody'Reda. Postawił tabliczkę "pomnik przyrody" przy wraku auta, które stoi na poboczu od maja

Gumka do ścierania. Do czego służy niebieska strona? 

Spotkaliście się kiedyś z opinią, że niebieska strona służy do wymazywania długopisu albo tuszu z pióra? Na pewno! Każdy, kto jednak spróbował to zrobić, zdaje sobie sprawę, że prędzej udało mu się rozerwać kartkę niż zetrzeć tusz. Po co w takim razie jest niebieska strona? 

Jak da się zauważyć, obie strony różnią się nie tylko kolorem, ale też strukturą. Ta czerwona jest giętka, natomiast niebieska - sztywna. I to już powinno nam dużo mówić. Czerwonej strony gumki używamy więc wtedy, kiedy piszemy w zeszytach i na zwykłych kartkach.

Do czego służy małą kieszeń z przodu dżinsów? (zdjęcie ilustracyjne)Do czego służy mała kieszonka z przodu dżinsów? Zagadka wyjaśniona

Niebieska natomiast jest przeznaczona do papieru o znacznie większej gramaturze, czyli inaczej mówiąc - grubszego, jak np. blok techniczny czy pocztówka. Dzięki temu nie trzeba tak mocno przyciskać gumki, aby sprawnie usunąć ślad ołówka. 

Więcej o: