Stara dusza - czym jest i jak ją rozpoznać? Sprawdź, czy należysz do takich osób

Niezawodna intuicja, opanowanie i ponadprzeciętna mądrość - stara dusza dzięki tym cechom potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji oraz odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania egzystencjalne. Nie patrzy na życie zero-jedynkowo, a widzi wiele możliwości. Taka osoba sprawnie łączy fakty i jest dobrym rozmówcą. Potrafi także słuchać oraz świetnie doradzać w trudnej sytuacji. Być może stara dusza znajduje się w Twoim najbliższym otoczeniu lub... w Tobie.

Skąd pochodzi stara dusza?

Zgodnie z taoizmem, czyli chińskim systemem filozoficznym, jest to taka dusza, która ma za sobą pięć cyklów reinkarnacji oraz przeżywa obecnie ostatni etap życia na ziemi. Jaka jest jej misja? Uczenie innych. Przekazywanie niespotykanej mądrości. Nie trzeba jednak być wyznawcą taoizmu, aby uwierzyć w istnienie starej duszy. Takie osoby łatwo rozpoznać na co dzień. Niektórzy uważają, że są one staromodne i zamknięte w sobie. Wyróżniają się na tle otoczenia swym niespotykanym spokojem i wiedzą. Osoby ze starą duszą mogą odnieść wrażenie, że nie pasują do współczesnego świata. Powinny pamiętać jednak o istotnej funkcji, jaką w nim pełnią.

Zobacz wideo Wiedzieliście o tym?

Cechy osoby ze starą duszą - sprawdź, czy taką posiadasz

 1. Duże pokłady empatii - stara dusza potrafi doskonale wyczuć emocje drugiej osoby. Wykazuje się wyrozumiałością i troską o dobro otoczenia. Taka jednostka wybacza i rozumie. 
 2. Ogromna dojrzałość, która pojawia się dość wcześnie - nawet w dzieciństwie taka osoba jest zdolna podjąć dojrzałą decyzję, na co nie stać na przykład jej rówieśników. Stara dusza podchodzi do życia z powagą i uważnością. Patrzy na otaczający ją świat w sposób filozoficzny. Rozumie więcej od innych i być może z tego powodu może odczuwać brak zrozumienia ze strony otoczenia.Często takie osoby mogą być uznawane za nudziarzy. Nie należy się jednak tym przejmować.
 3. Nadmierne myślenie - nieustanna analiza rzeczywistości może być na dłuższą metę bardzo uciążliwa. Myślisz o każdym swoim ruchu i jego ewentualnych konsekwencjach. Wszystko potęguje bujna wyobraźnia, ale dzięki niej jesteś w stanie dotrzeć tam, gdzie inni nigdy nie dotrą.
 4. "Bycie staromodnym" - Twój nietypowy styl może być powodem drwin ze strony innych ludzi. Uwielbiasz przedmioty w stylu retro. Dostrzegasz w nich ciekawą historię i sztukę. Twoja garderoba zawiera ubrania, których nie można dostać obecnie w sklepach. Muzea czy antykwariaty to miejsca, które często odwiedzasz. 
 5. Opanowana sztuka słuchania - dziś wiele osób lubi się wypowiadać na wiele tematów i mówić o sobie. Zapominają przy tym jak istotną umiejętnością jest słuchanie. Ty masz tę sztukę opanowaną do perfekcji. Aktywnie słuchasz i uwielbiasz prowadzić merytoryczne rozmowy. Masz również zdanie na każdy temat, co świadczy o Twojej wszechstronności. Świat fantasy również nie jest Ci obcy.
 6. Duże pokłady kreatywności - dzięki tej cesze dobrze odnajdujesz się w sztuce i procesie twórczym. Muzyka, pisanie czy malowanie to zajęcia, które po prostu sprawiają Ci przyjemność. Kreatywnie podchodzisz do zadań, jakie masz wykonać oraz do rozmowy z drugim człowiekiem. Tę kreatywność widać nawet po miejscu, w którym mieszkasz na stałe.
 7. Wyobcowanie - możesz mieć wrażenie, że nikt Cię nie rozumie i pochodzisz z innej bajki. Jesteś zupełnie inny od reszty i to jest Twoją potęgą, choć czasami jej nie dostrzegasz i cierpisz na samotność. Nastrój poprawi Ci spotkanie z inną starą duszą.
 8. Wdzięczność - szczególnie za drobnostki, codzienne rzeczy, które nie każdy dostrzega i potrafi docenić. Słońce, ciepły posiłek czy delikatny powiew wiatru - jesteś wdzięczny za wszystko, co Cię otacza. Rzeczy materialne nie mają dla Ciebie znaczenia.
 9. Niezawodna intuicja - dlatego tak wiele osób prosi Cię o radę. To kolejna cecha, która sprawia, że ludzie patrzą na Ciebie jak na mędrca. Z tego powodu również podejmujesz bardzo trafne decyzje i unikasz w życiu trudności.
 10. Chęć oświecania ludu - swą mądrość przekazujesz innym, aby ich oświecić i również po to, by nie popełniali tych samych błędów w przyszłości. Uczysz ludzi cennych wartości i umiejętności, które umożliwiają prowadzenie szczęśliwego życia. Nie jest to łatwa misja, ale niezwykle satysfakcjonująca.
 11. Odrzucanie konsumpcjonizmu - dobra materialne schodzą na dalszy plan. Stara dusza nie interesuje się trendami i technologią, bez której większość społeczeństwa nie wyobraża sobie życia. W najbliższym otoczeniu ma tylko kilka cennych przedmiotów. Nie są one bez znaczenia - każdy z nich symbolizuje coś niezwykłego i silnego. Jeśli się uszkodzą, stara dusza dąży do ich naprawienia.

Czy teraz już wiesz, że drzemie w Tobie stara dusza?

Kwestia miłości w życiu starej duszy

Jaki partner będzie idealny dla takiej osoby? Czy stara dusza ma swój kanon piękna? Na pewno nie szuka ona w związku adrenaliny i huśtawki emocjonalnej, która dominuje w toksycznej relacji. Stara dusza szuka stabilności i wierności, ale także odrobiny swobody. Związek ma być harmonią. Jak inaczej stara dusza mogłaby realizować swoje przeznaczenie? Musi mieć przestrzeń do realizacji celów. Dobrze byłoby, aby potencjalny partner wspierał ją w trudnych zadaniach. Stara dusza nie ma tendencji do okazywania uczuć na każdym kroku. Z tego względu idealnym kandydatem będzie introwertyk o zbliżonych zainteresowaniach. Stara dusza pragnie iść ramię w ramię z osobą, która nie stawia na piedestale pieniędzy i kariery.

Wiek starej duszy - jak go obliczyć?

Przy ustalaniu wieku duszy należy mieć na uwadze, że nie ma on nic wspólnego z wiekiem naszego ciała. Nie zależy także od zdobytego wykształcenia czy statusu materialnego. Bywa, że dziecko może mieć starszą duszę od własnych rodziców. Co zatem wpływa na wiek starej duszy? Przy jego ustalaniu patrzy się głównie na osobowość. Ważne są cechy charakteru, plany na życie oraz sposób, w jaki traktuje innych ludzi. Pomaga w tym również numerologia - za starą duszę uważa się osobę z numerem ósmym lub dziewiątym, lecz nie w każdym przypadku ta zasada zdaje egzamin. Może dojść do sytuacji, kiedy starą duszą będzie numerologiczna szóstka. 

Więcej o: