Jak się pozbyć cellulitu? Wykonuj tę czynność wieczorem, a uwolnisz się od "pomarańczowej skórki"

Cellulit pojawia się na udach, pośladkach, a nawet ramionach. Dotyczy głównie kobiet i spędza im sen z powiek. Szczególnie latem, gdy piękna pogoda sprzyja plażowaniu. Jak się pozbyć cellulitu? Pomogą te sprawdzone sposoby.

Pomarszczona skóra, nieestetyczne grudki i obrzęki to prawdziwy koszmar dla wielu kobiet. W pozbyciu się cellulitu pomogą sprawdzone domowe sposoby. Najważniejsza jest odpowiednia motywacja i cierpliwość, bo na efekty domowej kuracji trzeba czasem poczekać. Warto też zacząć od rozpoznania źródła problemu. Oto kilka przydatnych porad.

Zobacz wideo Domowe peelingi - zrób to sama!

Kluczem do skutecznego pozbycia się cellulitu jest jego właściwe rozpoznanie. Rozróżniane są dwa rodzaje — cellulit wodny i tłuszczowy. Pierwszy występuje u osób o różnej budowie ciała i dotyka również mężczyzn. Pojawia się na skutek niewłaściwego wydalania wody z organizmu lub jej zatrzymywania. Nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Pojawia się pod wpływem nacisku np. podczas siedzenia. Cellulit tłuszczowy z kolei powodują zaburzenia lipolizy i rozpadu komórek tłuszczowych. Pojawia się również jako następstwo cellulitu wodnego. Ten rodzaj jest już dobrze widoczny na skórze i sprawia też najwięcej problemów.

Jak się pozbyć cellulitu? Skuteczne i sprawdzone metody

W pozbyciu się cellulitu pomogą domowe masaże. Rób je codziennie. Możesz do ich wykonania wykorzystać specjalną rękawicę lub szczotkę. Pamiętaj, by ruchy były koliste, delikatne i wykonywane w kierunku serca, od stóp do pośladków. Taki masaż poprawi krążenie krwi i pobudzi tkanki do działania i pozbycia się toksyn. Przed masażem możesz wykonać naprzemienny prysznic zimną i ciepłą wodą.

W pozbyciu się cellulitu pomoże też domowej roboty peeling kawowy. By go wykonać, wymieszaj trzy łyżki fusów z kawy z czterema łyżeczkami oliwy lub oleju kokosowego i odrobiną miodu. To delikatny kosmetyk i możesz go stosować również na twarz. Silniejsze działanie będzie miał peeling z dodatkiem cukru.

  • Do połowy szklanki suchych fusów dodaj szklankę drobnego cukru. Zamieszaj.
  • Dodaj pół szklanki ulubionego oleju i mieszaj do dokładnego połączenia składników.
  • Możesz dorzucić łyżeczkę cynamonu, który dodatkowo wzmocni działanie zabiegu.

Oba peelingi warto stosować pod prysznicem lub w wannie — są dość brudzące. Nakładaj je na zwilżoną skórę. Kofeina zawarta w fusach pobudzi krążenie i pozwoli szybciej pozbyć się cellulitu.

Jak się pozbyć wody z organizmu? Sposoby, które pomogą w ograniczeniu cellulitu

Przyczyną zatrzymywania wody najczęściej jest… jej niedobór. Gdy nie dostarczamy organizmowi wystarczającej ilości płynów, ten zaczyna gromadzić zapasy w tkankach, chroniąc się przed odwodnieniem. Dlatego pamiętaj o piciu odpowiedniej ilości wody i ogranicz słodkie napoje.

Przyczyną może być też zbyt duża ilość soli w diecie. Źródłem są nie tylko doprawiane przez nas dania, lecz także gotowe jedzenie, wędzone sery, wędliny czy słone przekąski. By pozbyć się nadmiaru wody, warto więc ograniczyć sól. Jedz więcej świeżych warzyw i owoców. Ogranicz również spożycie gotowych produktów i fast foodów. Zacznij się też więcej ruszać. Spędzanie dnia w pracy w pozycji siedzącej powoduje powstawanie obrzęków. 

Więcej o: