Jak usunąć żółte plamy pod pachami? Te domowe sposoby działają na ubranie lepiej niż wybielacz

Jak usunąć żółte plamy pod pachami? Zabrudzenia z potu są szczególnie widoczne na białych ubraniach. Aby się ich pozbyć, nie musisz korzystać z drogich detergentów, czy namaczać odzieży przez kilka godzin. Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzone domowe sposoby, które pomogą rozwiązać ten problem w mgnieniu oka!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Żółte plamy pojawiające się na białych ubraniach to w głównej mierze dzieło potu. Jak pozbyć się tego rodzaju zabrudzeń? Na szczęście przebarwienia nie są szczególnie trudne do usunięcia. Skorzystaj z jednego z poniższych sposobów i ciesz się czystymi ubraniami. 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak usunąć żółte plamy? Sięgnij po wodę utlenioną

Jednym z najlepszych sposobów na żółte plamy pod pachami jest trik z wodą utlenioną. Wystarczy, że rozlejesz ją na zabrudzonych miejscach i poczekasz chwilę na jej wchłonięcie. Następnie wrzuć ubrania do pralki, dodaj proszek i nastaw program. Woda utleniona w połączeniu z detergentem szybko wywabi plamy. Co więcej, możesz jej użyć do wzmocnienia wszystkich poniższych sposobów.

Sok z cytryny to naturalny wybielacz. Użyj go, aby pozbyć się żółtych plam

Niewiele osób o tym wie, ale sok z cytryny świetnie się sprawdza w  roli naturalnego wybielacza. Z tego powodu dobrze jest go użyć także w walce z żółtymi plamami z potu. Pamiętaj jednak, aby nie wylewać go bezpośrednio na zabrudzone miejsce. Najpierw należy go rozcieńczyć. Połącz sok z cytryny z wodą (lub wodą utlenioną) w proporcjach 1:1. Nałóż środek na plamy i odczekaj 15 minut. Po tym czasie wrzuć do pralki i nastaw program. 

Najprostsze rozwiązanie na żółte plamy pod pachami. Użyj białego octu

Sposób z białym octem jest banalnie prosty. Środek nie tylko zadziała jako odplamiacz, ale także zdezynfekuje ubrania. Co więcej, kwas odświeży kolor ubrań, a także sprawi, że podobne plamy będą się na nich rzadziej pojawiać. Polej nim zabrudzone miejsca i poczekaj 15 minut. Na sam koniec wypierz odzież w dowolnym programie. 

Więcej o: