Rośliny dopasowane do znaków zodiaku. Jaka pasuje do Ciebie najlepiej?

Który kwiat najlepiej sprawdzi się w domu? Podjęcie decyzji naprawdę nie jest proste. Jak się okazuje, eksperci z Clear It Waste Collection twierdzą, że każdy znak zodiaku ma roślinę, która idealnie do niego pasuje.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Grupa ekspertów z Clear It Waste Collection ustaliła, które z roślin najbardziej pasują do danych znaków zodiaku? Wzięli pod uwagę takie aspekty jak wygląd, sposób pielęgnacji, czy też właściwości lecznicze. Jakie kwiaty wpisują do poszczególnych horoskopów? Znamy odpowiedź!

Zobacz wideo Wypróbuj jeden z czterech prostych sposobów i ciesz się pięknymi kwiatami dłużej!

Koziorożec - Pachira wodna

Koziorożce cechują się przede wszystkim stawianiem sobie coraz bardziej odległych celów, ale wytrwałość w dążeniu do nich nie jest często ich mocną stroną. Z tego powodu pachira wodna idealnie pasuje do ich osobowości. Jej pielęgnacja nie jest trudna. W lecie roślina potrzebuje więcej uwagi, w pozostałe pory roku, jest kwiatem o stosunkowo małych potrzebach.

 

Wodnik - Oplątwa

Oplątwa to roślina, która nie ma korzeni, a do rozwoju nie potrzebuje ziemi. Zamiast tego kwiat pobiera wodę z powietrza poprzez liście. To właśnie przez te cechy idealnie pasuje do wodnika. Brak konieczności sadzenia oplątwy w doniczce, pozwala na użycie jej w wielu nietypowych aranżacjach. 

 

Ryby - Grubosz Jajowaty

Ryby z natury są wyrozumiałe i potrafią wybaczać błędy. Podobnie jest z gruboszem jajowatym. Roślina nie jest "kapryśna" i zniesie wiele nieudanych eksperymentów pielęgnacyjnych. Drzewko szczęścia szybko się regeneruje. 

 

Baran - Kalatea

Większość baranów uwielbia światło reflektorów skupione właśnie na nich. Kalatea również tego potrzebuje. Liście tej pięknej rośliny poruszają się względem słońca. Pomimo faktu, że ten kwiat jest ciepłolubny, nie można go wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

 

Byk - Beukarnea wygięta

Byki wyróżnia ich wrodzona cierpliwość. Z tego powodu nie przeszkadza im fakt, że beukarnea wygięta potrzebuje sporo czasu do właściwego rozwoju. Roślina, nazywana także noliną wygiętą lub nogą słonia, wymaga regularnej pielęgnacji. Wystarczy podlewać go raz na tydzień, a po jakimś czasie pięknie zakwitnie. Dzięki temu będzie można cieszyć się jej niezwykłym widokiem przez długie lata. 

 

Bliźnięta - Bromelia

Jej charakterystyczne wielokolorowe liście naprawdę robią wrażenie. Z tego powodu, to właśnie ten kwiat idealnie pasuje do charakteru zodiakalnych bliźniąt. Osoby spod tego znaku lubią efekt "wow". 

 

Rak - Szparag pierzasty

Raki najbardziej w życiu cenią nieoczywiste rozwiązania. Z tego powodu szparag pierzasty, który często mylony jest z popularną paprotką, to dla nich świetny wybór. Roślina nie jest zbyt wymagająca, jednak nie można dopuścić do jej przesuszenia. Regularne podlewanie to klucz do jej zdrowego rozwoju. 

 

Lew - Jukka

Zodiakalne lwy często cenią swoją dumę i zdolności przywódcze. Z tego powodu stawiają się zwykle na fotelu lidera zespołu. Egzotyczna jukka to idealna roślina dla nich. Nie dość, że drzewko jest dość odporne na warunki atmosferyczne i błędy w pielęgnacji, to jej charakterystyczne liście i duże rozmiary, nadają jej iście królewskiego wyglądu.

 

Panna - Begonia

Begonie to delikatne kwiaty, które wymagają dużo uwagi. Panny, które z natury są perfekcjonistkami, idealnie odnajdą się przy pielęgnacji tej rośliny. To ogrodnicze wyzwanie nie tylko sprawi frajdę osobom urodzonym od 23 sierpnia do 22 września, ale także nacieszy oczy wszystkich ich gości. 

 

Waga - Skrzydłokwiat

Osoby spod znaku wagi najbardziej w życiu cenią równowagę, spokój i harmonię. Toksyczna i nerwowa atmosfera to dla nich najgorsze z możliwych środowisk. Z tego powodu skrzydłokwiat, znany tez jako naturalny filtr powietrza, jest idealną rośliną dla zodiakalnych wag. 

 

Skorpion - Aspidistra wyniosła

Jak wskazuje nazwa rośliny, aspidistra wyniosła cechuje się prawdziwie dumnym wyglądem. Skropiony, które najczęściej prezentują wyższość i silny charakter świetnie odnajdą się przy pielęgnacji tego kwiatu. 

 

Strzelec - Fiołki afrykańskie

Zodiakalni strzelcy to najczęściej osoby spragnione wrażeń, ceniący spontaniczne przygody i kierują się impulsami. Barwne fiołki afrykańskie to idealna para dla tych ludzi. Delikatne płatki tych kwiatów zapewnią każdemu domu przytulną atmosferę, która pomimo tego nadal będzie sprawiać wrażenie dzikiej i nieokiełznanej. 

 
Więcej o: