Jak podlewać storczyki? Wlej kilka kropli do wody, aby otrzymać wysyp nowych kwiatów

Storczyki to jedne z najpopularniejszych roślin domowych. Orchidee występują w wielu kolorach, a ich delikatne płatki od razu rzucają się w oczy. Pielęgnacja tych kwiatów bywa dość uporczywa. Na szczęście, dzięki temu domowemu sposobowi, wyhodujesz bujne i zdrowe storczyki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o storczyki? Jest na to jeden prosty sposób. Wystarczy, że wlejesz kilka kropli tego płynu do ziemi, w której zasadzone są kwiaty, a rośliny będą kwitnąć przez długi czas. Poznaj ten sprawdzony trik i kilka innych rad, a orchidee pięknie wyrosną.

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Wlej kilka kropel do storczyków. Efekt na pewno cię zaskoczy

Jednym z najlepszych domowych nawozów do storczyków jest sok z cytryny. Owoc jest naturalny, źródłem witamin C i B, potasu oraz magnezu. To właśnie te składniki odpowiadają za zdrowy rozwój kwiatów. Co więcej, cytryna sprawdzi się także w walce z bakteriami zagrażającymi roślinom doniczkowym. Już kilka kropel soku sprawi, że orchidee bujnie zakwitną.

Korzystając z tego triku, musisz jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Zbyt częste podlewanie roślin sokiem z cytryny może im zaszkodzić. Owoc podnosi kwasowość gleby, co może spowolnić rozwój kwiatów. Aby tego uniknąć, używaj tego sposobu co najwyżej raz na miesiąc. Ponadto zawsze mieszaj sok z wodą.

Jak podlewać storczyki? O tych zasadach musisz pamiętać

Orchidee wymagają częstego podlewania. Należy jednak uważać na to, aby nie przelać rośliny. Najbezpieczniejszym sposobem na pielęgnacje storczyków jest nawadnianie ich raz w tygodniu. Pamiętaj, że podłoże powinno być całkowicie mokre. Nadmiar wody usuń z podstawki doniczki, po odczekaniu 20 minut. Musisz również uważać na to, aby nie oblać podstawy łodygi i rozety liściowej. 

Przed podlewaniem kwiatów sprawdź ich korzenie. Jeśli zauważysz, że są zielone, wstrzymaj się z ich nawadnianiem. Chwyć za konewkę, dopiero gdy zmienią kolor na biały, a ziemia w doniczce będzie kompletnie sucha.

Więcej o: