Spędzasz noc w hotelu? Nie zapomnij owinąć klamki folią aluminiową

W zeszłym roku w Polsce odnotowano ponad 71,6 tys. kradzieży z włamaniem. W jaki sposób zabezpieczyć się przed złodziejami? We własnym domu możemy zainwestować w systemy antywłamaniowe, jednak co zrobić, gdy spędzamy noc w hotelu? Wystarczy, że owiniesz klamkę folią aluminiową.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem. Owiń klamkę folią aluminiową i śpij spokojnie. Ten i inne triki przydadzą ci się zwłaszcza w hotelach. Dowiedz się, jak pokrzyżować plany złodziejom

Zobacz wideo Nietypowe włamanie w Kolnie. Złodziej wdarł się do lokalu gastronomicznego i zrobił sobie kebaba

Owiń klamkę folią aluminiową. Sprawdzony sposób na złodziei

Najczęściej włamywacze nie działają pod wpływem impulsu. Ich napady wiążą się zwykle z planem działania. Aby przygotować się do akcji, często w pierwszej kolejności sprawdzają zamki w drzwiach. Jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś majstrował przy klamce, koniecznie owiń ją folią aluminiową. Ten trik przydaje się nie tylko w hotelach. 

Starannie owiń klamkę sreberkiem. Upewnij się, że dokładnie przylega do klamki. Najlepiej jest zrobić to zaraz przed snem. Każdy ruch klamką sprawi, że folia zacznie pękać lub stanie się zdecydowanie luźniejsza. Jeśli rano zobaczyłeś te zmiany w wyglądzie sreberka, prawdopodobnie zeszłej nocy ktoś próbował otworzyć drzwi wejściowe. 

Domowy system alarmowy. Wystarczą do tego dwie szklanki

Do wykonania domowego systemu alarmowego nie potrzebujesz niczego więcej niż jedna lub dwie puste szklanki. Oczywiście, profesjonalna technologia antywłamaniowa jest o wiele skuteczniejsza od tego triku. Jeśli tylko masz taką możliwość, zainwestuj w nią dla własnego bezpieczeństwa. Sposób ze szklankami zaleca się głównie podczas nocowania w hotelu.

Wystarczy, że zawiesisz jedną szklankę na klamce. Drugie naczynie może posłużyć do stworzenia przeciwwagi. Jeśli szklanka sama z siebie zsuwa się z uchwytu, połóż drugie naczynie na jej przeciwległym końcu. W ten sposób, gdy ktoś naciśnie na klamkę od zewnątrz, oba pojemniki spadną. Dźwięk tłuczonego szkła ostrzeże cię o niebezpieczeństwie. 

Więcej o: