Jak dbać o pachirę, by bujnie rosła? Dodaj łyżkę tego produktu do wody i podlej roślinę

Pachira zwraca uwagę swoją egzotyczną urodą, bujnymi liśćmi i... przesądami. Wiele osób wierzy, że roślina ma moc przyciągania szczęścia i pieniędzy. Jest stosunkowo łatwa w uprawie i sprawdzi się u osób, które nie mają doświadczenia. Sprawdź, jak dbać o pachirę.

Pachira wodna to jedna z roślin, które cieszą się coraz większą popularnością. Spotkać ją można w wielu sklepach ogrodniczych. Do jej zalet należą przede wszystkim egzotyczny wygląd, łatwość w pielęgnacji i efektowne liście. Wiele osób decyduje się na jej uprawę również ze względu na przesądy – pachira ma bowiem przynosić szczęście i powodzenie finansowe. Sprawdź, jak pielęgnować tę roślinę i o czym warto pamiętać, by rosła bujnie.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najciekawsze rośliny akwarioweSprawdź te najciekawsze rośliny do akwarium! Będzie wyglądać oryginalnie

Pachira: jak dbać o tę roślinę? Wybierz odpowiednie stanowisko i zadbaj o ten ważny szczegół

Pachira wodna w warunkach domowych nie kwitnie ani nie owocuje, potrafi jednak osiągnąć imponujące rozmiary. Z tego powodu warto dobrać dla doniczki odpowiednie miejsce, najlepiej bardzo jasne. Roślina potrzebuje sporej dawki słońca, ale nie powinna być wystawiana na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zimą przestaw doniczkę z dala od grzejników, uważaj też na przeciągi, które mogą zaszkodzić roślinie. Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza. Wybierz ciepłe miejsce (o temperaturze ok. 20-25 stopni Celsjusza) i regularnie zraszaj liście miękką wodą. Optymalna wilgotność powietrza wynosi 60%, obok doniczki możesz postawić nawilżacz powietrza lub podstawkę z keramzytem i wodą. Zimą temperatura nie powinna spaść poniżej 15-16 stopni. W okresie spoczynku ogranicz podlewanie. Wiosną i latem nawadniaj ją nawet 2-3 razy w tygodniu, zawsze, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Ziemia powinna być stale lekko wilgotna.

Trzykrotka. Jak dbać o tę roślinę?Dodaj łyżkę do wody i zanurz doniczkę z trzykrotką. Będzie bujnie rosła

Pachira: pielęgnacja i uprawa jest banalnie prosta. Sięgnij po nawóz z żelatyny

Zimą lepiej wstrzymać się z nawożeniem tej rośliny. W okresie wegetacyjnym (od marca aż do końca października lub listopada) warto jednak zadbać o dostarczenie jej odpowiedniej ilości składników odżywczych. Najlepiej sięgnij po nawozy do roślin zielonych. Dobrym pomysłem będzie podlewanie pachiry miksturą sporządzoną z żelatyny. Jak ją przygotować?

  • Łyżkę żelatyny rozpuść w filiżance gorącej wody.
  • Rozcieńcz mieszankę w 3 filiżankach wody.

Nawóz stosuj raz w miesiącu.

Więcej o: