Co zrobić, żeby suszarka na pranie nie śmierdziała? Zareaguj, zanim będzie trzeba dzwonić po pomoc

Jeśli twoja suszarka zaczęła śmierdzieć lub kiedy wyjmujesz z niej pranie, to ma ono nieprzyjemny zapach, mogą być tego różne przyczyny. Najważniejsze, aby je poznać i się przed nimi ustrzec. Sprawdź, jaki może być powód smrodu z suszarki i co zrobić, aby już się nie pojawiał.

Jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o suszarkę do prania, może się z niej zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach. Warto wiedzieć, jak dbać o urządzenie, aby do tego nie doszło. Nie jest to wcale trudne, a uchroni cię przed koniecznością dzwonienia po specjalistę.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Co zrobić, żeby suszarka na pranie nie śmierdziała? Zareaguj, zanim zacznie

Jeśli nie chcesz, aby twoja suszarka zaczęła śmierdzieć, a pranie miało mało przyjemny zapach, pamiętaj o tych zasadach. Uchronisz się w ten sposób przed koniecznością łapania się innych środków lub nawet dzwonienia po specjalistów. Przykry zapach z suszarki może być spowodowany nawet pleśnią. Dlatego, jeśli nie pomoże domowy sposób, nie wahaj się dzwonić po pomoc.

Pamiętaj o tym, jeśli nie chcesz, aby suszarka miała przykry zapach:

  • Pamiętaj o regularnym oczyszczaniu filtra kłaczków oraz skraplacza suszarki, po każdym suszeniu,
  • Nie zapychaj bębna suszarki, wrzucaj do niej mniejsze ilości prania na raz,
  • Wyjmuj wysuszone pranie, od razu po zakończeniu suszenia,
  • Zawsze po suszeniu, zostawiaj lekko uchylone drzwiczki.

Co zrobić, żeby suszarka na pranie nie śmierdziała? Jeśli już do tego doszło, spróbuj użyć octu

Jeśli suszarka zaczęła już wydzielać nieprzyjemny zapach, spróbuj użyć octu. Zrób mieszankę octu oraz kwasku cytrynowego. Najlepiej do litra octu, dodać jedno opakowanie kwasku cytrynowego i wymieszać z wodą. Następnie weź miękką szmatkę i nasącz w otrzymanej substancji. Umyj dokładnie całą suszarkę, a w szczególności skup się na bębnie. Na koniec zostaw otwarte drzwiczki, aby wszystko mogło się swobodnie wywietrzyć. Jeśli to nie pomogło, warto zadzwonić po specjalistę, ponieważ może to oznaczać, że w twojej suszarce powstała pleśń.

Więcej o: