Umieść to na słuchawce prysznica, a cała łazienka zyska piękny zapach. Tani i skuteczny trik

Klamerka, którą przeważnie stosujemy do wieszania prania, jak wiele innych przedmiotów może znaleźć inne zastosowanie. Dzięki temu prostemu trikowi łazienka stanie się znacznie przyjemniejszym miejscem.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przygotowując wystrój łazienki, w dużym stopniu zwracamy uwagę na jej estetykę w taki sposób, żeby spędzanie w niej czasu równało się z czymś przyjemnym. Obskurna łazienka wydaje się być zmorą każdego domownika, któremu szczególnie zależy na odpowiedniej higienie. Z tego też względu ważnym elementem każdej łazienki jest jej zapach. Świeczki, czy odświeżacze powietrza to tylko jedna z wielu opcji. Trik z prysznicem również się do nich zalicza, a sam zamysł może wprawić w osłupienie każdego, kto zagości w naszych progach.

Co da umieszczenie klamerki na słuchawce prysznicowej?

Położenie świeczki wewnątrz kabiny prysznicowej nie jest zbyt bezpieczną możliwością, zaś odświeżacz powietrza może zostać najzwyczajniej zalany. I w tym momencie pomoże nam klamerka. Ważne, żeby była ona z drewna, gdyż zaważy to na skuteczności sposobu. Na czym polega trik? Ów drewnianą klamerkę nasączamy olejkiem o zapachu, który najbardziej nam odpowiada. Drewno wchłonie zapach, dzięki czemu pozostanie on na klamerce na dłuższy czas. Taki ''odświeżacz'' mocujemy na słuchawce prysznica. Od tego momentu, gdy pod prysznicem za sprawą gorącej wody wytworzy się para, klamerka będzie uwalniać zapach. Tylko tyle i aż tyle. Skorzystacie z takiego patentu?

Klamerka to tylko jedna z opcji na ''estetyczną'' łazienkę

Warto również zwrócić uwagę na nasze ręczniki, które poprzez codzienne używanie potrafią zrobić się szorstkie i wydzielać nieprzyjemne zapachy. Na to pomoże roztwór wykonany z wody i płynu do zmiękczania tkanin. Mieszankę przelewamy do butelki ze sprayem i spryskujemy ręcznik po każdym użyciu. Dzięki temu zawsze będą utrzymywać świeżość. 

Więcej o: