Hotel, w którym wszystko gra. Urlop w akompaniamencie mocnych brzmień w Stanach Zjednoczonych

Hard Rock Cafe jest jedną z najpopularniejszych sieci restauracji i klubów na świecie. Jej lokale znajdują się w niemal wszystkich największych miastach. Ten projekt na Florydzie został zaprojektowany przez Klai Juba Achitecture. Mimo zachwytu, który wzbudza ten budynek, jest też spoko kontrowersji.

Hotel w kształcie gitary zbudowano w Hollywood na Florydzie, miasteczku położonym niedaleko od Miami. Ten budynek o wysokości ponad 122 metrów kosztował inwestora powyżej 1.5 miliarda dolarów, co sprawia, że jest to jeden z najdroższych kompleksów hotelowych na Florydzie. Wyróżnia go jego nietypowy kształt, który ma imitować znak rozpoznawczy sieci.

Zobacz wideo Bahamy po przejściu huraganu Dorian: ofiary śmiertelne, dziesiątki rannych, ogromne zniszczenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co znajduje się wewnątrz gitary? Ilość pokoi i wnętrze

Hotel z lustrzaną fasadą ma 35 pięter. Na samej górze budynku umieszczone są dwa luksusowe apartamenty, każdy o powierzchni 370 metrów kwadratowych. Ogólnie w budynku znajduje się ponad 600 pokoi. Fasada budynku to również wysokiej jakości wyświetlacz, wewnątrz hotelu goście mogą się spodziewać darmowych pokazów wykorzystujących wodę, dźwięk i światło. Budynek ma również zamontowane lasery, które mogą iść w niebo na ogromne wysokości. Sala widowiskowa Hard Rock gości około stu koncertów rocznie. W budynku znajdują się również teatr komediowy, kasyno oraz 14 restauracji.

 

Jakie inne udogodnienia znajdują się w hotelu? Położenie i atrakcje

Obiekt znajduje się w miejscowości Fort Lauderdale, oferuje odkryty basen, bezpłatny parking centrum fitness oraz bar. Na terenie całego obiektu znajduję się również SPA. Na 13,5 hektarach można znaleźć obiekty wodne, centrum biznesowe, sklepy. Dla gości zapewniono również całodobową recepcję, bezpłatne Wi-Fi, bankomat, usługę konsjerża oraz przechowalnie bagażu. Każdy pokój wyposażony jest w biurko, telewizor, klimatyzację, szafę, ekspres do kawy oraz prywatną łazienkę. Hotel położony jest 14 kilometrów od Muzeum sztuki i teatru Bronward, a lotnisko Fort Lauderdale Hollywood mieści się zaledwie 8 kilometrów dalej.

 
 
Więcej o: