Jak często zmieniać pościel? Nie każdy o tym wie! Pamiętaj o tym zwłaszcza w okresie zimowym

Jak często zmieniać pościel? Warto robić to regularnie, szczególnie w okresie zimowym. To dobre przede wszystkim dla twojej higieny snu. Częsta zmiana pościeli zapobiegnie zbieraniu się na niej kurzu i innych zanieczyszczeń. Natomiast regularne pranie, zapobiegnie powstawaniu grzybów.

Pościel powinno zmieniać się regularnie. Dzięki temu można zapobiec osadzaniu się zanieczyszczeń. Choć może wydawać się, że w pościeli spędza się tylko noc, to jednak brud i tak się na niej zbiera. Dla jak najlepszej higieny warto regularnie ją prać i zmieniać.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Jak często zmieniać pościel? Pamiętaj, aby robić to regularnie

Regularna wymiana pościeli, jest bardzo ważna. To kluczowe w utrzymaniu odpowiedniej higieny snu. Najlepiej zmieniać pościel przynajmniej raz w tygodniu, choć spokojnie można w niej spać nawet dwa tygodnie. Pamiętaj jednak, że w okresie zimowym łatwiej o chorobę. Kiedy źle się czujesz, znacznie więcej się pocisz, a pościel szybciej się brudzi. Właśnie z tego powodu warto zmieniać ją wtedy częściej. W zależności od potrzeb może się okazać, że wymaga ona nawet codziennej wymiany. Zwlekanie z wymianą pościeli, może sprawić, że rozwiną się na niej grzyby i roztocza. Szczególnie alergicy powinni o tym pamiętać.

Jak często zmieniać piżamę? Regularność nie dotyczy tylko pościeli

Pościel to nie jedyna rzecz, którą należy zmieniać. Piżamy również to dotyczy. Jeśli bierzesz prysznic przed snem, to możesz robić to nieco rzadziej. Jednak jeśli wolisz myć się rano, zmieniaj piżamę co trzy lub cztery dni. Tutaj również musisz uwzględnić choroby. Kiedy źle się czujesz, piżama może również wymagać nawet codziennej wymiany. Zasada jest jasna. Im więcej ktoś się poci, tym częściej powinien zmieniać pościel.

Więcej o: