Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2022 roku. Na czele "obrońca ludzi" i "kobieta pełna wdzięku"

Rząd opublikował informacje na temat najczęściej nadawanych imion dla dzieci w 2022 roku. Zauważyliśmy pewien trend. Jakie imiona zwyciężyły wśród chłopców i dziewczynek? Tradycje z nimi związane i ich znaczenia mogą zaskoczyć.

Jak co roku rząd udostępnił obywatelom listę najczęściej nadawanych imion, zebraną na podstawie danych zgromadzonych w rejestrze PESEL. Pojedynek wśród dziewczynek wygrała Zofia, a wśród chłopców, zeszłoroczny lider, Antoni. Na podium pojawiły się też imiona, które wcześniej nie biły rekordów popularności. Od dłuższego czasu trendem jest nadawanie tradycyjnych, polskich imion. Sprawdźmy, dlaczego tak chętnie są wybierane i co oznaczają?

Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd. Nie tylko Michał Wiśniewski postawił na oryginalność


Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2022

  • Zofia. Imię to pochodzi od greckiego słowa "sofia", oznaczającego mądrość. Osoby o tym imieniu uważa się za inteligentne, o szerokich horyzontach oraz licznych zainteresowaniach. Cechuje je umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy oraz rozsądek w działaniach.
  • Zuzanna to imię pochodzenia hebrajskiego. Oznacza lilię i jest najstarszym żeńskim imieniem używanym na całym świecie. Zuzie są oszczędne, zaradne i cenią sobie praktyczne rozwiązania. Często stawiają na samorozwój oraz dążenie do materialnego bogactwa.
  • Hanna to z hebrajskiego "kobieta pełna wdzięku". Uważa się, że osoby o tym imieniu mają artystyczne dusze i uwielbiają sztukę. Są to również dobrzy znawcy ludzkich charakterów.
  • Maja to greckie lub rzymskie imię, wywodzące się od mitologicznej matki Hermesa bądź od rzymskiej bogini Mai. Wierzy się, że kobiety o tym imieniu są idealnymi dyplomatkami oraz mają niezwykle rozwiniętą intuicję.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2022

  • Antoni to imię od dawna popularne w naszym kraju i można tłumaczyć je jako "wybitny". Chłopcy o tym imieniu są spokojni, ale starają się być zaangażowani. Cechuje ich solidność, przywiązanie oraz silne poczucie odpowiedzialności za najbliższych.
  • Jan jest imieniem pochodzenia hebrajskiego, oznaczające mężczyznę, który cieszy się boską łaską. Osoby o tym imieniu są pracowite i uczciwe, niekiedy bywają jednak bardzo uparte.
  • Aleksander z języka greckiego oznacza "obrońcę ludzi". Osoby o tym imieniu są odważne, troskliwe oraz wytrwałe.
  • Franciszek to imię o nieznanym pochodzeniu. Najważniejszymi cechami są odpowiedzialność, wrażliwość i chęć do pomocy innym. To osoby, na które zawsze można liczyć.
Więcej o: