Zapomnij o botoksie. Taki makijaż może odjąć nawet kilkanaście lat. Potrzebne będą tylko podstawowe kosmetyki

Gdy czas ucieka nieubłaganie, a na naszych twarzach pojawia się coraz więcej zmarszczek, normalne jest, że coraz częściej myślimy o tym, jak odmłodzić swój wygląd. Zabiegi chirurgiczne mogą przynieść więcej szkód niż pożytku, stąd, warto postawić na inne sposoby.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W podeszłym wieku, jeśli chcemy poprawić swój wygląd, najlepiej wziąć pod uwagę odpowiedni makijaż. Odpowiedni to w tym przypadku słowo klucz, gdyż jeśli nie zastosujemy kosmetyków w prawidłowy sposób, końcowy efekt może być zupełnie odwrotny. Warto wiedzieć, że makijaż to nie tylko specjalnie przeznaczone do tego kosmetyki, ale też produkty mające na celu odżywić i nawilżyć naszą skórę. Z tego powodu miejmy na uwadze nie tylko aspekty wizualne, ale też samo zdrowie.

Zrezygnuj z mocnego makijażu

W przypadku starszych pań nie warto stawiać na mocny makijaż. Najlepiej, aby był on delikatny i subtelny. Do policzków idealnie sprawdzi się róż, który sprawi, że z twarzy natychmiast odejdzie kilka lat. Nie bójmy się również podkreślania ust za pomocą konturówki i pomadki. Podobnie sprawa ma się z brwiami. Niezadbane brwi mogą wyeksponować zmarszczki na oczach i nie tylko, stąd, warto je delikatnie podkreślić kredką o kolorze zbliżonym do naszych włosów

Sposób na kryjący i trwały makijaż.Sposób na kryjący i trwały makijaż. pexels/BOOM

W przypadku oczu, postaw na jaśniejsze kolory

Gdy przyjdzie kolej na oczy, musimy wziąć pod uwagę to, że skóra na powiekach jest bardzo delikatna. Z tego powodu, w tym miejscu powinniśmy użyć jak najmniej kosmetyków. Sama cienka kreska, poprowadzona nad powieką sprawi, że rzęsy optycznie będą się wydawać bardziej zagęszczone, co już daje kilka punktów do młodszego wyglądu. Przy wyborze cieni, odpuśćmy sobie kolor czarny. Lepiej postawić na beż lub jasny brąz. Jeśli wyjątkowo doskwiera nam problem opadających powiek, nieco ciemniejszym brązem możemy podkreślić kąciki oczu. 

Trzy trendy w makijażu brwi, które są już niemodne. Teraz malujemy się zupełnie inaczejTrzy trendy w makijażu brwi, które są już niemodne. Teraz malujemy się zupełnie inaczej Fot. licsiren / iStock

Prawidłowo wykonany makijaż z pewnością poradzi sobie z ukryciem oznak starzenia. Najważniejszy jest umiar oraz odpowiednie kolory, dzięki którym nawet głębokie zmarszczki nie będą doskwierać tak jak wcześniej. Z wykorzystaniem podstawowych produktów do makijażu możemy przywrócić swojej twarzy dawny blask, dzięki któremu z pewnością poczujemy się o kilka, jeżeli nie kilkanaście lat młodziej. 

Więcej o: