Problem z rurami? Odetkasz je w banalny sposób. Wystarczy jeden produkt

Zatkane rury, zarówno w kuchennym odpływie, jak i w toalecie to powszechny problem, który dotyka każdego. Nie warto tego bagatelizować. Zanieczyszczone rury wiążą się z gorszym przepływem wody, a nam w pewnym momencie może zacząć dokuczać uciążliwy fetor.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto mieć na uwadzę, że rury nie zatykają się od razu. Jest to efekt zaniedbania regularnego przeczyszczania tego ważnego elementu, do którego każdego dnia wpadają wszelkie odpady typu resztki jedzenia, obierki, czy włosy. Żeby przeczyścić nasze rury, nie musimy dzwonić po hydraulika, czy samemu rozkręcać cały zlew, czy sedes, żeby dostać się do środka i zrobić to ręcznie. Możemy wykorzystać trik, który przez niektórych jest stosowany od pokoleń. I zawsze działa.

Zamiast ignorować zapchane rury, wyjmij sól i nastaw czajnik

Prostsza metoda z pewnością nie istnieje. Aby poradzić sobie z zanieczyszczeniami, które zebrały się w rurach, wystarczy sól kuchenna oraz wrzątek. Trik ma jeszcze taką zaletę - wykorzystywane materiały nie wpłyną negatywnie na nasze zdrowie, tak jak chemiczne detergenty, których też możemy użyć w takiej sytuacji. To, co musimy zrobić, to wsypać kilka łyżek soli do odpływu lub muszli klozetowej, po czym powoli zalać ją wrzątkiem. Jeśli taką czynność będziemy wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu, możemy mieć pewność, że naszym rurom nie zagrażają już żadne zanieczyszczenia. W trudnych przypadkach sól możemy zmieszać z sodą oczyszczoną w równych proporcjach.

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Sól poradzi sobie nie tylko z rurami

Sól to bardzo dobry przyjaciel w domowych porządkach, a odtykanie rur to nie jedyna jej ''umiejętność''. Produkt równie dobrze poradzi sobie z usuwaniem plam, a także brudnymi oknami. Środek do tego typu zadań możemy wykonać, mieszając jedną łyżkę soli na litr gorącej wody.

Więcej o: