Najwyżej położony basen bez krawędzi na świecie. Turyści są zachwyceni widokiem z góry

Baseny bez krawędzi to coraz bardziej popularna atrakcja turystyczna. Wiele miast w ciepłych krajach, w których znajdują się wysokie budynki, zdecydowało się na budowę. Również w tym miejscu nie mogło zabraknąć takiej atrakcji. Turyści są nią zachwyceni.

To najwyżej położony basen na świecie. Jeśli uwielbiasz pływać, na pewno zapragniesz się w nim znaleźć. Takie baseny w ostatnich latach zdobywają coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, ponieważ widoki, które można z nich podziwiać, zwykle zapierają dech w piersiach. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Courteney Cox zaprezentowała sylwetkę podczas skoku do basenu

Najwyżej położony basen bez krawędzi na świecie. Koniecznie dowiedz się, gdzie się znajduje

Dubaj, nazywany jest często również miastem rekordów. To właśnie tam znajduje się najwyżej położony basen bez krawędzi na świecie. Mieści się on na 77. piętrze hotelu Address Beach Resort. Turyści, którzy się w nim zatrzymują, mogą pływać, podziwiając panoramę Dubaju. Wysokość, na jakiej znajduje się basen to 293 metry. Oznacza to, że goście, pływają powyżej poziomu Pałacu Kultury i Nauki mieszczącego się w Warszawie, który mierzy 237 metrów. Co więcej, basen jest też naprawdę pokaźnych rozmiarów. Jego długość to 95 metrów, a szerokość 16,5 metra. To sprawia, że jego wymiary są nawet większe niż typowego basenu olimpijskiego. Nie wszyscy jednak mogą korzystać z basenu.

 

Nie wszyscy goście hotelowi mogą korzystać z basenu. Obowiązują pewne zasady

Oczywiste jest, że aby skorzystać z hotelowego basenu, trzeba przede wszystkim znaleźć się w Dubaju, a co więcej zatrzymać się właśnie w Address Beach Resort. Jednak to nie jedyne zasady korzystania z basenu. Ze względów bezpieczeństwa w basenie mogą pływać jedynie osoby, które ukończyły 21 lat. To bardzo ważny wymóg, który jest surowo przestrzegany przez ratowników znajdujących się na obiekcie. 

Więcej o: