Pitbull to wyjątkowy pies, jednak nie wszędzie można go mieć. Sprawdź, gdzie są niedozwolony?

Psy rasowe, jak i kundelki to najlepsi przyjaciele człowieka. Jednak niektóre rasy zyskały niezbyt pochlebną opinię, jedną z nich jest pitbull, który kojarzy się często z agresją. Jak się okazuje pies pitbull, nie w każdym kraju jest dozwolony. Dowiedz się, gdzie nie możesz posiadać tej rasy psów.

Pitbull to pies, który kojarzy się z agresją i tym, że może być niebezpieczny dla innych zwierząt oraz ludzi. Czy te psy są naprawdę aż tak groźne?

Zobacz wideo Wygląda jak cud natury. Dwie rzeki w Genewie łączą się, ale nie mieszają

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pitbull pies - czym się charakteryzuje? Rasa, która budzi przerażenie

Pies pitbull, a dokładnie amerykański pitbulterier. Jak można wyczytać na stronie Fera.pl, niegdyś były wykorzystywane jako psy do walk, jednak aktualnie uznawane są za zwierzęta, które są bardzo mocno przywiązane do ludzi. Pitbulterier to duży pies, który potrafi ważyć od 14 do 30 kilogramów. Ze względu na pierwotne zastosowanie tej rasy psów, pitbulterier kojarzony jest z konfliktami i agresją, jednak najważniejsze jest wychowanie psa i jego socjalizacja, która może zmienić pogląd ludzi na temat tej rasy.

* Вагнерівці зарубали сокирою свого командира. Українські військові зняли розправу з дрона

Pitbulterier - gdzie nie można go mieć? W tym kraju potrzebujesz pozwolenia

Pitbull to pies, który nie we wszystkich krajach na świecie jest dozwolony, ze względu na swoją agresywność. Pitbull niedozwolony jest m.in. w Danii czy w Wielkie Brytanii. W wielu krajach można mieć psa rasy pitbulterier, jednak wiążą się z tym pewne ograniczenia i posiadanie pozwolenia. Takim krajem jest np. Polska, gdzie rasa ta znajduje się na liście psów agresywnych. Posiadanie takiego psa w Polsce wymaga odpowiedniego zezwolenia:

Organ wydaje zezwolenie, jeśli wnioskodawca zapewni, że pies będzie lub jest utrzymywany w warunkach i w sposób, które nie stanowią zagrożenia dla ludzi lub zwierząt.

- czytamy na stronie gov.pl

Walentynki 2023. Wierszyki walentynkowe dla każdego. Walentynki 2023. Wierszyki dla każdego. Spraw radość najbliższym

Więcej o: