Ten prosty test wykryje szkodniki, które trudno zobaczyć. Twoja roślina będzie wdzięczna. Wystarczy ogórek

Rośliny doniczkowe są zupełnie nieodporne na wszelkie szkodniki. A jak się okazuje, pomimo że trzymamy je w domu to, tak czy siak, możemy doczekać się ich ataku. Niektóre z nich szybko można zauważyć. Niestety niektóre zupełnie nie, ale test ogórka może w tym pomóc.

Rośliny doniczkowe potrzebują nie tylko rozważnego podlewania i nawożenia, ale również stałej uważności. Jeśli je zaniedbamy, to tym bardziej będą nieodporne na wszelkie inwazje szkodników. Kiedy mamy włączone ogrzewanie, to w domu szybko mogą pojawić się przędziorki, które uwielbiają suche powietrze, wiosną mszyce, które są zielone i stacjonują pod spodem liścia, dlatego też łatwo je przeoczyć. Owadów, które mogą zaatakować rośliny doniczkowe, jest sporo, ale żeby potwierdzić ich obecność, warto wykonać test ogórka.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Niewidzialni najeźdźcy. Łatwo ich nie zauważyć

Oprócz wcześniej wymienionych najtrudniej zauważyć ziemiórki i skoczogonki, ponieważ żerują głównie w podłożu. Nad ich obecnością zastanawiamy się, dopiero gdy zauważmy żółknięcie i opadanie liści, a to oznacza, że kolonia rozwinęła się już na większą skalę. Wówczas trudno odratować roślinę, a glebę najlepiej wyrzucić. Jeśli problem zauważymy szybko, to bez problemu uratujemy sytuację. Na profilu @Ulubionyogrodnik, zawierającym szereg wartościowych porad, możemy przeczytać o prostej, a jakże skutecznej metodzie na wykrycie owadów, a jest to test ogórka. 

OFERTY AVANTI24.PL: Te figi modelujące to przepis na idealną sylwetkę w kilka sekund! 

 

Jak wykonać test ogórka? To banalnie proste!

Potrzebujemy ogórka szklarniowego pokrojonego na plastry o grubości 0,5 cm do 1 cm. Podłoże powinno być wilgotne, suche będzie przyklejać do ogórka, a wtedy wyniki testu będzie trudniej ocenić. Plastry kładziemy wokół rośliny i pozostawiamy na dobę. Ogórek ma przyjemny zapach, który kusi ziemiórki i skoczogonki, dlatego przylgną do niego. Jeśli je zauważysz, to działać trzeba szybko i zdecydowanie. Najprościej i raczej najskuteczniej można z nimi poradzić sobie za pomocą żółtych lepów i środków specjalistycznych. Walka trochę potrwa, bo stadia rozwoju owadów są różne i trzeba będzie na bieżąco usuwać kolejne "pokolenia". Niektórzy radzą pozbycie się całkowicie podłoża, wypłukanie korzeni w wodzie, a późnij posadzenie rośliny w nowej ziemi. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej o: