"Milionerzy". Padło pytanie o popularny owoc i prośba o pomoc publiczności. Czy znasz odpowiedź?

"Milionerzy" to popularny program telewizyjny. Pytania, które pytają w trakcie, są często trudne i nietypowe. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób ciekawią odpowiedzi. Ostatnio w programie zapytano o "Ulenę". Jeśli zastanawiasz się, co kryje się za tym słowem, spieszymy z odpowiedzią.

Program "Milionerzy" cieszy się ogromną popularnością. Odpowiedzi na zadawane w nim pytania, ciekawią miliony telewidzów. Ostatnio również pojawiła się zagwozdka. Padło pytanie o "Ulenę". Jeśli ciebie również zastanawia, co kryje się za tym słowem, chętnie odpowiemy na to pytanie. Odpowiedź może cię zaskoczyć. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

W "Milionerach" padło pytanie o "Ulenę". Mirabelka, węgierka czy renkloda, co kryje się za tym słowem? 

Niedawno w "Milionerach" padło ciekawe pytanie. Jeśli Ulena to:

A: mirabelka

B: lubaszka

C: węgierka

D: renkloda

Uczestniczka nie była pewna odpowiedzi na to pytanie. Z tego powodu poprosiła o pomoc publiczności. Po otrzymaniu podpowiedzi zdecydowała się na odpowiedź "D"

Czy odpowiedź okazała się poprawna? To odmiana śliwy domowej

Odpowiedź okazała się poprawna. Renkloda Ulena to jedna z odmian śliwy domowej. Pytanie było warte 1000 złotych. Dzięki poprawnej odpowiedzi kobieta kontynuowała zabawę w programie. Nie udało jej się jednak wygrać miliona.

"Milionerzy" kiedy padła główna nagroda? Ostatnia osoba wygrała w 2022 roku

Ostatnią osobą, której udało się wygrać milion, był Tomasz Orzechowski. W 2022 roku zdobył główną nagrodę. Pytaniem finałowym było wtedy

Kto w połowie XIX w. skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

A: Franciszek Liszt z Raiding

B: Edward Grieg z Bergen

C: Robert Schumann z Zwickau

D: Tekla Bądarzewska z Mławy

Poprawną odpowiedzią, było "D". Od tamtego momentu nie padła jeszcze główna nagroda. Tomasz Orzechowski był piątym Polakiem, któremu udało się wygrać. 

Więcej o: