To uzdrowisko na Dolnym Śląsku kusi widokami i atrakcjami. Kiedyś odwiedzał je nawet Chopin

Zastanawiasz się gdzie wybrać się na wakacje w tym roku? Jeśli marzysz o odpoczynku z dala od zgiełku dużego miasta i smogu, zastanów się nad wyjazdem na Dolny Śląsk. Ta miejscowość uznawana jest za świetne uzdrowisko, leczył się tam sam Fryderyk Chopin.

Wakacje to dla wielu osób czas wypoczynku i pełnej regeneracji. Jeśli dla ciebie wyciszenie to pobyt w miejscu, w którym imprezy nie są główną atrakcją, dobrze trafiłeś. Ta miejscowość na Dolnym Śląsku cieszy się popularnością wśród wielu turystów, którzy marzą o świeżym powietrzu, pięknych widokach i zabytkach, które zachwycają. To właśnie tu znajduje się sanatorium, które pomaga wielu osobom. Bywał tu nawet Fryderyk Chopin. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk poleciała na rajskie wakacje

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Uzdrowisko na Dolnym Śląsku. Ta miejscowość ma bogatą historię

Dolny Śląsk to piękny region, do którego co roku wybiera się wielu turystów. Jednym z często odwiedzanych miejsc jest miejscowość Duszniki-Zdrój, która oferuje niesamowite krajobrazy, świetną jakość powietrza, piękne zabytki i miejsca, w których można zadbać o swoje zdrowie. Duszniki-Zdrój są położone w powiecie kłodzkim i niemalże z każdej strony otaczają go góry - Orlickie oraz Bystrzyckie. Już w XVI wieku ludność zainteresowała się obecnym tam źródłem leczniczym o nazwie "Zimny Zdrój", a trzy stulecia później miasto zaczęło być uznawane jako jedno z uzdrowiskowych. Już w 1826 roku leczył się tam sam Chopin, który w wieku 16 lat chorował na gruźlicę. Dziś do miasta przyjeżdżają najczęściej osoby z problemami układu oddechowego, chorobami przewodu pokarmowego czy też schorzeniami reumatologicznymi. Sanatorium w Dusznikach-Zdroju oferuje wiele zabiegów dla kuracjuszy, którzy chcą odpocząć i zadbać o swoje zdrowie na najwyższym poziomie. 

Duszniki-Zdrój to nie tylko sanatorium. Atrakcje, których nie możesz ominąć

Wybierając się do miejscowości uzdrowiskowej na Dolnym Śląsku, a dokładnie do Dusznik-Zdroju warto odwiedzić kilka atrakcji, ponieważ miasteczko ma ich sporo i nie kończą się one na sanatorium. Muzeum Papiernictwa to ciekawe miejsce, w którym można dowiedzieć się, jak niegdyś wytwarzany był papier. Jeśli lubisz podziwiać dawną architekturą, warto udać się do kościołów, które wyglądają naprawdę niesamowicie. Będąc na miejscu, dobrze jest wybrać się na rynek, który zachwyca kamieniczkami, a całkiem niedaleko rynku znajduje się również siedemnastowieczny dom, gdzie niegdyś gościł Jan II Kazimierz Waza. Co jeszcze zobaczyć w Dusznikach- Zdroju? Na pewno Park Zdrojowy oraz Aleje i Dworek Chopina, idealne na popołudniowy spacer. 

Więcej o: