Kanadyjskie zoo rozdzieli te pingwiny. Bo...

Spacerują złączeni skrzydełkami, jedzą sobie z dzióbków, bawią się w basenie i razem bronią terytorium. Na drodze szczęścia zakochanych pingwinów-gejów stanęły okrutne władze zoo...

Ale od początku. 10-letni Pedro i 20-letni Buddy przybyli do zoo w Toronto w maju. Tam pracownicy szybko zauważyli ich płomienny romans.

Pedro i Buddy mieszkają z 10 innymi pingwinami (czterema samcami i sześcioma samicami), ale żadna z atrakcyjnych samiczek nie przyciąga ich uwagi. W ciągu dnia zgodnie pływają ze wszystkimi w basenie, nocą wracają do wspólnego legowiska.

 

Władze zoo musiały podjąć okrutną decyzję - od szczęścia dwóch samców ważniejsze jest dobro ich gatunku. Pingwiny afrykańskie są zagrożone wyginięciem, a Pedro i Buddy mają silne geny. Zdecydowano, że zostaną rozdzieleni i sparowani z paniami-pingwinami.

- To skomplikowana sprawa. Wszyscy widzą, że stworzyli szczęśliwy związek - przyznaje pracownik zoo.

Buddy i Pedro mogą mieć jeszcze nadzieję na wspólne życie. Muszą tylko spłodzić małe pingwiniątko. - Jeśli spełnią swój obowiązek względem gatunku, pozwolimy im znów zamieszkać razem - zdradza dyrekcja zoo.

Korea Płn. - pełne półki, bary, uśmiechnięci ludzie... [NOWE ZDJĘCIA AP] >>

Więcej o: