Zakazano seksu przez SMS. Na cenzurowanym ponad 1500 sprośnych zwrotów. Jakich?

Pakistańskie władze w walce o czystość dusz obywateli zakazali im pisania sprośnych SMS-ów. Każda wiadomość zawierająca zakazane słowo zostanie zablokowana przez operatora.

Po wielu dyskusjach i konsultacjach urzędnicy umieścili na zakazanej liście 109 nieobyczajnych fraz w języku angielskim i 568 w urdu. Operatorzy komórkowi zostali zobligowani do zatrzymywania SMS-ów zawierających którekolwiek z nich od przyszłego tygodnia.

Urząd Telekomunikacji Pakistańskiej (PTA) znalazł aż 50 zwrotów zawierających słowo ''fuck'' oraz 17 ze słowem ''butt'' . To była jednak najłatwiejsza część ich pracy. Wyłowienie podejrzanych o nieobyczajność zwrotów wymagało wyjątkowej zręczności, obycia i osłuchania w języku potocznym. Bo któż poza ekspertami jest w stanie podać 17 wulgarnych synonimów dla ''tits'' i 33 sprośne ekwiwalenty dla ''cock'' ? Albo 51 angielskich słów z sufiksem -ass? I kto z Was znalazłby osiem obscenicznych zwrotów ze słowem ''foot'' ?

Lista zawiera też kilka wyrażeń z pozoru niewinnych, takich jak ''szybki numerek'' , ''miłosny pistolet'' , a nawet słów tak, zdawałoby się, neutralnych jak ''zdeponować''' i ''wzdęcie'' .

Pakistańskie władze dzięki sporządzeniu sprośnej listy chcą uchronić młodzież przed demoralizacją i stalkingiem. Mohammad Younis, rzecznik PTA tłumaczył decyzję troską o ich rodziców:

- Nikt nie chciałby, żeby coś takiego dotknęło jego syna lub córkę.

Wybrali najgorsze zabawki 2011 roku. Zobacz czym grożą... [FOTO] >>

Więcej o: