Kto był Twoim ulubionym ministrem koalicji?

Koalicja została zerwana. Wybory tuż tuż. Jednak o rządzie Jarosława Kaczyńskiego z pewnością długo nie zapomnimy. Głównie dzięki niezwykle barwnym ministrom. Wybraliśmy czołówkę - naszym zdaniem najbardziej znanych i popularnych członków koalicyjnego rządu IV RP. Którego z nich lubiłeś najbardziej?

Miejsce 5: Anna Kalata Minister pracy i polityki społecznej, którą musieliśmy pożegnać. Była jednym z najbardziej zagadkowych członków Rady Ministrów. O jej osiągnięciach wiemy niewiele. Nacisk kładła głównie na wygląd. Na usługi wizażystki wydała 11 tys. zł z państwowej kasy. Opłacało się? Za wizerunek dajemy jej 4/10 punktów.

Miejsce 4: Zbigniew Ziobro Minister sprawiedliwości, cieszył się dużą popularnością. Ostatnio publicznie oskarżony o poufne rozmowy z Lepperem (oskarżał Lepper) i Kaczmarkiem (oskarżał Kaczmarek). Lubi błyszczeć na konferencjach prasowych. Zwłaszcza w towarzystwie niszczarki dokumentów. Za to przyznajemy mu 6/10.

Miejsce 3: Anna Fotyga Wprawdzie jeszcze się z nią nie żegnamy, jednak w rankingu ministrów po prostu nie można jej pominąć. Znana z tego, że nic nie mówi. Ma różne osiągnięcia: jedno bardziej tajemnicze od drugiego. Od nas ma 7/10.

Miejsce 2: Andrzej Lepper Jego kariera w Ministerstwie Rolnictwa przebiegała bardzo burzliwie. Premier nazywał go warchołem, Ziobro oszczercą. Nie wie, jak można zgwałcić prostytutkę. Zapewniał jednak, że jest "ministrem pracującym" i jedynym wicepremierem na świecie, który przylatuje samolotem i wraca po pół godziny. Przyznajemy mu zasłużone 9/10 punktów!

Miejsce 1: Roman Giertych Jako minister edukacji wykazał się dużą aktywnością. Dał maturę tym, którzy oblali, umundurował uczniów, przysporzył popularności Gombrowiczowi. Na jego cześć powstał nawet ruch społeczny o nazwie GMO (Giertych Musi Odejść). Poza tym nie wie, kto napisał "Naszą Szkapę", ale zna się na literaturze Burów i ogólnie jest bardzo miły. Dlatego zostaje niekwestionowanym zwycięzcą i dajemy mu 10/10!

Więcej o: