Pociągi tylko dla kobiet?

Koleje na północy Indii chcą wprowadzić pociągi wyłącznie dla kobiet! Zdaniem władz, ma to rozwiązać problem molestowania seksualnego przez współpasażerów.  

W Indiach kobiety bardzo często padają ofiarą molestowania w publicznych środkach transportu. Molestowanie przybiera różne formy - od natarczywego wpatrywania się, przez niewybredne komentarze po obcieranie się.

- Złożyliśmy w dyrekcji kolei projekt ustawy przewidujący wprowadzenie na niektórych trasach pociągów wyłącznie dla kobiet - powiedział dyrektor generalny Północnego Oddziału Kolei Sri Prakash indyjskiej agencji PTI.

Pierwsze kobiece pociągi miałyby kursować na trasach z Delhi do północnych miast Panipat, Palwal i Aligarh, leżących w promieniu 150 km od stolicy. - Pociągi będą miały od 8 do 10 wagonów, zależnie od popytu. Zamierzamy zatrudnić w nich wyłącznie kobiecy personel - powiedział dyrektor.

O takim sposobie walki z przestępstwami na tle seksualnym jeszcze nie słyszeliśmy. Problem w tym, że z pewnością do molestowania dochodzi nie tylko w pociągach. Może lepiej po prostu surowo karać przestępców?

Więcej o: