Im więcej śniegu, tym więcej dzieci!

Śnieżyce sprzyjają prokreacji - wynika z danych szpitali w Denver. Dziewięć miesięcy po dwóch długich śnieżycach, stolica stanu Colorado przeżywa baby boom!  

Dziewięć miesięcy temu mieszkańcy Denver z powodu burz śnieżnych przez co najmniej kilka dni prawie nie wychodzili z domów. Teraz wiadomo, co robili podczas długich, zimowych wieczorów... Niedawno oddziały położnicze zaczęły się zapełniać. Personelowi szpitala już wydłużono czas pracy, a lekarze przewidują, że noworodków będzie coraz więcej !

Władze są szczęśliwe, rodzice też. Postanowiono więc uczcić ten radosny czas - każdy niemowlak opuszczający szpital otrzymuje koszulkę z napisem: "Jestem dumny z bycia dzieckiem śnieżycy" . My też bylibyśmy dumni.

Nie pierwszy raz trudne warunki powodowały baby boom . Przypominany, że w Nowym Yorku porodówki pękały w szwach w roku 1965 i 1977 - dziewięć miesięcy po awarii energetycznej, kiedy większość mieszkańców miasta została bez prądu.

Jak widać pogoda i awarie to lepszy sposób na zwiększenie przyrostu narodowego niż np. darmowy sprzęt AGD - pomysł władz rosyjskich.

Więcej o: