Telewizja winna temu, że żona przytyła? Bardzo dziwne sprawy sądowe

Pozwy sądowe wbrew pozorom mogą być szalenie ciekawe i naprawdę śmieszne. Przeczytaj, jak przebiegały najdziwniejsze sprawy sądowe na świecie!  

Miejsce 7. Anglia, rok 2001. 26-letnia Cathy McGowan wzięła udział w radiowym quizie. Odpowiedziła poprawnie na pytanie konkursowe i wygrała samochód - Renault Clio. Przynajmniej tak powiedział jej DJ. Gdy kobieta pojechała odebrać nagrodę, okazało się, że jej nowe auto to zabawkowy model renault. Sąd w Derbyshire zgodził się, iż kobieta została oszukana. Stacja musiała zapłacić kobiecie 8 tysięcy funtów na prawdziwy samochód . Nieźle!

Miejsce 6. Chiny. Kilka miesięcy temu mężczyzna wystąpił do sądu o pozwolenie na nazwanie swojego dziecka "@". Sąd odmówił, uzasadniając, iż według chińskiego prawa imiona nadawane dzieciom muszą mieć swoje odpowiedniki w języku mandaryńskim. Jak więc po mandaryńsku jest "@"?

Miejsce 5. W 2004 Frank D'Alessandro pozwał miasto Nowy York za poważne obrażenia, jakich doznał w publicznej toalecie. Otóż sedes... zawalił się i roztrzaskał na drobne kawałki w momencie, gdy Frank na nim siedział. Mężczyzna zażądał 5 milionów odszkodowania. Frank przyznał, że długo nie mógł otrząsnąć się z traumatycznego wypadku w toalecie. Codziennie przed pójściem do pracy musiał korzystać z pomocy psychologa.

Miejsce 4. Brazylia. W 2005, 31-letnia kobieta pozwała swojego partnera za to, że sypiając z nim nie miała orgazmu! Kobieta uważa, że były chłopak powinien zostać oficjalnie ukarany. Sprawa zapowiadała się ciekawie, jednak sąd odmówił jej rozpatrzenia.

Miejsce 3. W 2007. Pavel M. rumuński więzień odsiadujący 20-letni wyrok za morderstwo pozwał... Boga. Mężczyzna stwierdził, iż jako baptysta zawarł z Bogiem umowę - w zamian za wierność i modlitwę, Bóg miał trzymać go z dala od kłopotów... Rumun oskarżył Boga o "zdradę, złamanie zaufania i korupcję ". Sąd oddalił oskarżenie.

Miejsce 2. Senator z Nebraski, Ernie Chambers, poszedł ślady rumuńskiego więźnia i pozwał do sądu... Boga. Za co tym razem? Chambers twierdzi, że Bóg ponosi odpowiedzialność za "przerażające powodzie, skandaliczne trzęsienia ziemi, straszliwe huragany, potworne tornada, okrutne klęski głodu, dewastujące susze, ludobójcze wojny". A skoro jest wszechobecny - może stawić się w sądzie .

Miejsce 1. W 2004, Timothy Dumouchel z Wisconsin pozwał stację telewizyjną za przyczynienie się do... nadwagi jego żony. Mężczyzna wraz z małżonką przez cztery lata codziennie oglądał telewizję. Jest przekonany, że przez to zaczął pić i palić, a jego żona ma sporą nadwagę . Niestety sąd odrzucił pozew.

Znalazłeś w sieci coś fajnego na Deser? Wyślij nam linka !

Więcej o: