Odnalazł się po 5 latach, teraz jego żona zniknęła!

Opisywaliśmy wczoraj tajemniczą historię zaginięcia Johna Darwina. Sprawa robi się coraz bardziej niezrozumiała. Okazało się bowiem, że żona Brytyjczyka niedawno także zniknęła...    

Kim jest John Darwin?

Brytyjczyk John Darwin - wkrótce po przeprowadzce do Seaton Carew i objęciu posady w miejscowym więzieniu - zaginął. Mężczyzna wybrał się nad morze popływać kajakiem. Nie wrócił. Policja znalazła na plaży szczątki jego ubrań i wrak kajaka .

Jednak w ostatnią sobotę - pięć lat po zniknięciu - mężczyzna pojawił się na posterunku policji w Londynie i powiedział: "chyba jestem osobą zaginioną". Tożsamość Johna potwierdzili dwaj jego synowie, którzy do niedawna byli przekonani, że ich ojciec zginął w tragicznym wypadku. Najdziwniejsze jest to, iż Darwin do dziś nie przypomniał sobie co działo się z nim od marca 2002 roku.

Tajemnicza historia żony

Dzisiejszy "The Daily Telegraph" ujawnił kolejne szczegóły z życia rodziny Darwinów. Sześć tygodni temu żona Jonha - Anne Darwin - zniknęła.

Okazało się, że kobieta sprzedała dwa rodzinne domy i wyjechała z kraju. Nie zostawiła aktualnego adresu. Na podstawie rachunków bankowych policja ustaliła, iż Anne przebywa w... Panamie .

Potwierdzają to sąsiedzi. Bill Rodriguez, zeznał, iż ostatnio widział się z Ann w sierpniu. Kobieta powiedziała mu wówczas, że właśnie wróciła z Panamy. Była zachwycona tym krajem. Kupiła tam mieszkanie i zamierzała osiedlić się na stałe.

Jednak inni sąsiedzi byli przekonani, że żona Johna przebywa na Karaibach lub w Australii.

Co się działo przez ostatnie pięć lat?

Ustalono, iż w okresie, gdy John Darwin uważany był za zaginionego, ktoś wypłacał pieniądze z jego konta. Nie wiadomo jeszcze, czy mąż Anne był ubezpieczony i czy jego rodzina otrzymała odszkodowanie po jego śmierci.

- Mężczyzna nie pamięta co stało się w 2002 ani dlaczego wrócił. Nie ma żadnych wspomnień. Jednak gdzieś musiał przebywać przez ostatnie pięć lat. Jest wiele pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedzi - powiedziała przedstawicielka policji.

Jedna wątpliwość została rozwiana. Jak wyznał ojciec zaginionego, gdy John miał 4 lata został potrącony przez samochód i doznał urazu głowy . Wypadek mógł spowodować późniejszą amnezję.

Byłeś świadkiem jakiegoś absurdu? Znalazłeś w sieci coś fajnego na Deser? Napisz do nas!

ZOBACZ: Jeszcze więcej Deseru w Deserze

Więcej o: