Najdziwniejsze telefony na 999

Jaka jest dzisiejsza data, gdzie jest najbliższy sklep z narzędziami i jak dodzwonić się do premiera? - z takimi sprawami dzwonią Brytyjczycy na numer alarmowy 999. Dyżurni policjanci nie są zachwyceni.  

Policja z hrabstwa Cambridgeshire opublikowała zapisy trzech rozmów telefonicznych stanowiących najbardziej rażące przykłady marnowania czasu służb ratunkowych - pisze PAP.

- Wiem, że to nie jest sprawa na telefon alarmowy, ale którego dziś mamy? - rozpoczyna rozmowę pierwsza osoba. Policjant tłumaczy, że z takim pytaniem nie należy dzwonić na 999. - Zgoda, dobranoc - przyznaje dzwoniący z lekką rezygnacją.

W drugiej rozmowie zdenerwowana i zapłakana kobieta prosi o pomoc, bo nie może znaleźć sklepu z narzędziami w Huntington . Z pewnym trudem daje sobie wytłumaczyć, że lepiej będzie zapytać o drogę kogoś na ulicy albo użyć mapy.

Najbardziej oporny jest trzeci dzwoniący, który chce przekazać życzenia i wyrazy sympatii ówczesnemu premierowi Tony'emu Blairowi . - Jak do diabła mogę się z nim skontaktować? - pyta, domagając się od policjanta numeru do biura premiera albo parlamentu. - To zupełna głupota - odpowiada na sugestię, że do tego służy biuro numerów, ale w końcu się rozłącza.

Przepisy stanowią, że dyżurujący pod numerem alarmowym powinni być opanowani i uprzejmi - bez względu na rodzaj odbieranych telefonów.

Uwaga: Masz ciekawe pomysły na Deser? CHCESZ U NAS PRACOWAĆ? Zgłoś się!

Więcej o: