Genialny rzeźbiarz jest... szczurem!

Tony Blair, tak nazywa się artysta, którego dzieła podbijają ostatnio brytyjskie galerie sztuki. Czyżby były premier Zjednoczonego Królestwa porzucił politykę i odkrył w sobie nowe zdolności? Odpowiedź jest bardziej zaskakująca. Tony jest... szczurem!  

Jego rzeźby nie powstają z brązu czy marmuru, a do pracy zamiast dłuta i młotka używa własnych zębów . Ale i tak dzieła sztuki wykonane z resztek jedzenia i przewodów elektrycznych, wzbudzają zainteresowanie krytyków sztuki.

Utalentowany gryzoń jest autorem takich prac, jak nadgryziona czterolistna koniczynka, koc zmodyfikowany, czy rzeźba z awokado. Na swoim blogu Tony przedstawia się jako samouk.

- Słyszałam o ludziach wykorzystujących szczury w pracy artystycznej, ale nigdy o szczurze, który by tworzył własne dzieła sztuki. Tony jest jedyny w swoim rodzaju - mówi dumna właścicielka zwierzęcia, Helena Seget .

Rzeźby genialnego szczura zostały wystawione na stronie internetowej Saatchi Gallery , znanej galerii sztuki nowoczesnej. Tony ma również stałą wystawę w galerii Lime Studio , niedaleko Newcastle. - Prace Tony'ego są o połowę lepsze od innych znanych mi dzieł - zapewnia kierownik galerii, Craig Wilson. - Ludzie powinni bardziej doceniać swoje zwierzęta - dodaje.

Więcej o: