Niemcy po raz pierwszy zobaczą serial "Allo Allo"

Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać! Brytyjski sitcom o losach Renee, Grubera i ponętnej Michelle wreszcie zostanie wyemitowany w Niemczech. - Przez dwadzieścia lat Niemcy nie chcieli Allo Allo. Wiadomo. Chodziło o tematykę - wyjaśnia BBC.  

"Upadła Madonna z Wielkim Cycem", złowrogo utykający Herr Flick, zakochany Gruber, romansujące kelnerki i usiłujący opanować chaos Renee, skromny właściciel kawiarni - tę historię znają widzowie z pięćdziesięciu krajów. "Allo Allo" kręcono przez prawie dziesięć lat (1982 - 1992), powstały 83 odcinki i dziesiątki fanklubów, ale Niemcy nigdy serialu nie widzieli.

- "Allo Allo" to jeden z najlepszych i najpopularniejszych sitcomów, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Kochają go ludzie z całego świata. Bardzo się cieszymy, że ProSieben zdecydowała się na kupno wszystkich serii - mówi Isabelle Helle z BBC Worldwide.

- Teraz również Niemcy będą mogli śledzić losy Renee, Edith i Gestapo . Kto wie? Może nawet podchwycą jakieś powiedzonka? - dodała Helle. Wiadomo już, że serial zostanie zdubbingowany.

Jak będzie brzmiało słynne "Dziń dybry" po niemiecku? Aż się strach pomyśleć...

Więcej o: