Miasto zalegalizowało publiczny seks; właściciele psów protestują!

Władze Amsterdamu zalegalizowały seks w miejscu publicznym, a konkretnie w Vondelparku, jednym z najpopularniejszych parków w mieście. Właściciele psów protestują!  

Od niedawna pary hetero- i homoseksualne mogą legalnie uprawiać seks w Vondelparku, który rocznie odwiedza około 10 milionów osób. W związku z tym władze zamierzają wprowadzić zakaz wyprowadzania psów bez smyczy na terenie parku.

- Tak długo, jak ten park istnieje, mogliśmy wyprowadzać nasze zwierzęta bez smyczy. To oburzające, że teraz to my będziemy karani, nie osoby, które uprawiają seks w miejscu publicznym - powiedział właściciel psa mieszkający w pobliżu Vondelparku.

- Jeśli psy nie są trzymane na smyczy, sikają gdzie popadnie i są kłopotliwe dla innych odwiedzających - argumentował przedstawiciel władz miejskich, Alderman Paul Van Grieken. Mężczyzna stwierdził także, iż publiczny seks nie jest problemem dla pozostałych gości parku, ponieważ odbywa się według określonych zasad: nigdy w pobliżu placów zabaw dla dzieci, tylko w godzinach wieczornych i w nocy.

Właścicieli psów - i z pewnością nie tylko ich - to nie przekonuje...

Więcej o: