Najbardziej wysportowana 100-latka

Molly Reeves w niedzielę skończyła 100 lat. Starsza pani twierdzi, że zdrowie i kondycję zawdzięcza... boksowaniu.  

Niedawno pisaliśmy o 44-letniej Japonce , która została najstarszym zawodowym bokserem. Molly Reeves jest zapewne najstarszym bokserem wśród amatorów. Jej idolem jest 21-letni Amir Khan , brytyjski zdobywca srebrnego medalu na olimpiadzie w Atenach. - Jest słodki - mówi o swoim ulubionym bokserze.

Raz w tygodniu wysportowana Brytyjka wkłada rękawice i z zapałem ćwiczy ciosy i uniki. - Po zajęciach czuję się nieco zmęczona, ale sprawia mi to dużą przyjemność - mówi pani Reeves. A na pewno utrzymuje w dobrej formie. W czasie ostatniej wizyty w szpitalu lekarze sądzili, że starsza pani zgubiła wyniki poprzednich badań. Ale okazało się, że po prostu zdrowie zawsze dopisywało wiekowej Brytyjce i nigdy wcześniej nie musiała się badać.

Molly Reeves dużo podróżowała. Zwiedziła całą Europę. A w wieku 88 lat wspięła się na Wezuwiusza . Z okazji setnych urodzin wybiera się z wnuczką na wycieczkę do Amsterdamu.

- Trzeba być po prostu zadowolonym - tak 100-letnia Brytyjka tłumaczy sekret długiego życia. - Miałam dobrego męża i szczęśliwą rodzinę. Zawsze trzeba się uśmiechać - dodaje. I trudno się z nią nie zgodzić.

Więcej o: