Seksskandal w Finlandii: tabloid opublikował sms-y ministra

- Nie nadają się do szkółki niedzielnej, ale nie są całkiem niewłaściwe - tłumaczy się fiński minister spraw zagranicznych. Sms-ową korespondencję polityka i striptizerki opublikowały tabloidy. W Finlandii wybuchł skandal.  

Minister Ilkka Kanerva wysłał do striptizerki Johanny Tukiainen około 200 sms-ów. Na początku korespondencja dotyczyła 60. urodzin polityka i ustalania szczegółów striptizu , jaki na przyjęciu miała dać Johanna.

- Te sms-y nie nadawałyby się do szkółki niedzielnej - mówił Kanerva. I rzeczywiście. "Czy chciałabyś zrobić to w jakimś egzotycznym miejscu? Gdzie?" - pytał minister tancerkę. - Czy "to" oznaczało "seks" - dopytywali dziennikarze. - To była jedynie odpowiedź na zadane wcześniej pytanie - tłumaczył się minister.

Teraz politycy partii konserwatywnej żądają dymisji szefa MSZ . - Kanevra zrezygnuje - twierdzą anonimowe źródła w ministerstwie. - Nie podam się do dymisji - zaprzecza szef resortu.

Na skandalu zyskała tylko Johanna Tukiainen: striptizerka, modelka i liderka grupy tańca erotycznego Scandinavian Dolls. Tukiainen najpierw sprzedała sms-y od ministra magazynowi "Hyny", później bezskutecznie usiłowała zapobiec ich publikacji. Redaktor "Hyny" ogłosił, że cały zakupiony materiał pojawi się w najbliższym wydaniu magazynu.

Więcej o: