Niesamowite: Wilk i koza zakochali się w sobie

Historia miłosna, jakich nie ma wiele. Dlaczego? Dzieje się w ZOO. Koza zakochała się w... wilku. Co najlepsze - z wzajemnością.   

Pracownicy ZOO w chińskim mieście Nanczong przez pomyłkę dali początek wielkiej historii miłosnej. Wielkiej dlatego, że uczucie połączyło drapieżnika i jego ofiarę - wilka oraz kozę.

- Pewnego dnia wypuściliśmy kozę, aby mogła zjeść. Okazało się, że przypadkowo nie zamknęliśmy klatki wilka, który gdy tylko poczuł swoją sąsiadkę rzucił się w jej kierunku - opowiada Xu, który scenę widział na własne oczy.

Koza była bardzo przestraszona, Xu musiał sam ją bronić dopóki inni pracownicy nie przybiegli do pomocy.

Do klasycznego love story od takiego zapoznania był już tylko jeden krok. Mieszkające obok siebie zwierzęta zaczęły się coraz lepiej poznawać. Zaczęły nawet ze sobą "rozmawiać", co momentalnie zostało zinterpretowane jako flirt.

Trwało to kilka dni. W końcu ZOO zlitowało się nad zakochanymi i pozwoliło im zamieszkać w jednej klatce.

- Gdy jego ukochanej nie ma w pobliżu wilk jest bardzo niespokojny, wyje tak długo, aż ona wróci - opowiadają ich opiekunowie. 

Od czasu zamieszkania razem para robi wszystko razem, poza jedzeniem. Wilk wciąż gustuje w surowym mieście, a koza pozostała przy diecie wegetariańskiej.  

Więcej o: