Nosisz krawat? Zapłacisz podatek!

Węgierskie ministerstwo kultury ma bardzo oryginalny pomysł na dodatkowe wpływy do budżetu. Urzędnicy zaproponowali opodatkowanie... krawatów! Czy to przebije podatek dla otyłych? 

Jest takie znane powiedzenie, że jedyne co w życiu jest pewne, to śmierć i podatki . Jeśli chodzi o śmierć, to nikt nie ma wątpliwości. Z kolei jeśli chodzi o podatki, to czasem przybierają one bardzo intrygujące formy.

Węgrzy niedługo będą musieli płacić jeden z najoryginalniejszych podatków na świecie . Ministerstwo kultury postanowiło opodatkować krawaty . Sam pomysł jeszcze sensacyjny nie jest. Od dawna wiadomo, że każde państwo cały czas szuka sposobów na odebranie obywatelom pieniędzy. W koncepcji węgierskiego ministerstwa najbardziej podoba nam się uzasadnienie jego wprowadzenia. Otóż okazuje się, że krawat jest bardzo ważny dla kultury narodowej , i z tego tytułu właśnie należy się odpowiedniemu ministerstwu podatek.

- Dobrze zaprojektowany krawat jest elementem naszej kultury, to najlepsze uzasadnienie podatku - powiedziała minister kultury, pani Maria Schneider.

To jeszcze nie koniec. Poza krawatami, specjalny haracz obejmie także dywany, bieliznę oraz garnitury.

Na szczęście, podatnicy nie musza się martwić - pieniądze uzyskane z opodatkowania krawatów ministerstwo kultury wyda na szczytny cel. To właśnie z tych środków rząd finansuje różnego rodzaju projekty kulturalne.

Pozostaje pytanie, czy podatek od krawata nie prowadzi do dyskryminacji podatników względem podatniczek?

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS!

Więcej o: