Stracił fortunę, bo uwierzył w... "marynowanie" pieniędzy

Pewien Wietnamczyk z Norwegii stracił równowartość 35 000 dolarów, bo wmówiono mu, że marynowanie pieniędzy w specjalnej cieczy podwaja sumę - podają norweskie media.  

Wmówić komuś, że marynowanie jest lepsze od lokaty? Tej niełatwej sztuki dokonał 32-letni Francuz, który w tym tygodniu stanie przed sądem. - Sprawca w bardzo dziwny sposób wyłudził od Wietnamczyka 180 000 koron - relacjonuje prasa.

- Wystarczy zostawić na noc pieniądze i kawałki papieru w "specjalnej cieczy" i rano w pojemniku będzie dwa razy większa kwota! - wyjaśniał oszust. Wietnamczyk uwierzył w cudowne rozmnożenie i oddał pieniądze Francuzowi. Niestety, kiedy następnego dnia zgłosił się po pieniądze, okazało się, że zniknęły razem z oszustem i tajemniczą cieczą do marynowania.

- Zeznał, że faktycznie uwierzył, iż marynowanie pieniędzy przynosi zysk . Ciągle zastanawiamy się , jak można uwierzyć w taką bajkę... - stwierdził policjant zajmujący się tą sprawą.

Francuza aresztowano w marcu. Mężczyzna próbował opuścić kraj z 200 000 koron w bagażu. - Jest bardzo zdziwiony, że został oskarżony o coś tak idiotycznego. To brzmi kompletnie nieprawdopodobnie - podkreślił prawnik zatrzymanego.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS !

Więcej o: