Chcesz pisać listy do kosmitów? Zapisz się na kurs NASA

Taką możliwość mają studenci Uniwersytetu Wyoming. Zdobyte umiejętności na pewno się przydadzą w czasie inwazji kosmitów. Zajęcia sponsoruje amerykańska agencja kosmiczna, NASA.  

Kurs nazywa się ''Kompozycja wiadomości międzygwiezdnych'' i skierowana jest do studentów języka angielskiego. Pomysłodawcy zajęć jako cel postawili sobie wpojenie przyszłym pisarzom podstawowych elementów kosmicznej korespondencji.

- Dużo myśleliśmy o tym, w jaki sposób komunikować się z obcymi, ale nigdy tak właściwie nie zastanawialiśmy się nad tym co powiedzieć - powiedział profesor Jeffrey Lockwood w wywiadzie dla TV ABC.

W zajęciach uczestniczy 11 studentów. Wspólnie z wykładowcami zastanawiają się nad tak poważnymi kwestiami, jak np.: czy kosmici słyszą i widzą , czy będą mogli tłumaczyć ludzki język, jak się porozumiewają.

Kurs, który jest częściowo sponsorowany z funduszy NASA Wyoming Space Grant Consortium, rekomendowany jest przez Douglasa Vakocha z Instytutu Poszukiwań Inteligencji Pozaziemskiej w Kalifornii.

- Być może już jutro będziemy musieli decydować, czy odpowiadać kosmitom. Jest naprawdę ważne, żebyśmy zaczęli o tym myśleć - tłumaczy naukowiec. Popieramy. Umiejętność korespondencji z kosmitami wydaje się niezbędna w dzisiejszych czasach.Tyle razy słyszeliśmy ostatnio o przybyciu obcych...

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS !

Więcej o: