Papuga wróciła do właściciela, bo wiedziała jak się nazywa

Gdy papuga o imieniu Yosuke uciekła z klatki i zgubiła się właścicielowi, zrobiła dokładnie to, czego ją nauczono - wyrecytowała znalazcy swoje imię, nazwisko i adres.  

Dwa tygodnie temu policjanci ściągnęli popielatą papugę afrykańską z dachu budynku w miejscowości Nagareyama, niedaleko Tokio. Ptak spędził noc na komisariacie, ale tam nie był zbyt rozmowny. Rozgadał się dopiero po przeniesieniu do pobliskiej kliniki weterynaryjnej; w tym czasie policjanci szukali wskazówek mogących doprowadzić do właściciela zguby - wyjaśnił Shinjiro Uemura z policji.

"Nazywam się Yosuke Nakamura" - powiedziała po kilku dniach papuga weterynarzowi. Wyrecytowała też swój pełny adres domowy, a policjanci od razu ustalili, że we wskazanym miejscu faktycznie mieszka rodzina Nakamura.

W wolnych chwilach zguba zabawiała personel kliniki śpiewając piosenki. Właściciel Yosuke powiedział, że nauczenie papugi nazwiska i adresu trwało około dwóch lat.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: