Najmniejszy makaron świata - niezbędny jest mikroskop

Ten makaron może być naprawdę pyszny. Niestety, aby go spróbować, potrzebne sa super - mikroskopijne pałeczki. Japończycy skonstruowali najmniejsze naczynie świata - aby je zobaczyć będzie Ci potrzebny bardzo dobry mikroskop.    

Japończycy są niezastąpieni . Od gier komputerowych, przez najnowsze technologie aż do jedzenia - Kraj Kwitnącej Wiśni ma bardzo wiele do zaoferowania. Szczególnie ciekawe może być połączenie tych dwóch ostatnich specjalności.

Co powiecie na miskę do makaronu mikroskopijnej wielkości? Naczynie jest tak małe, że widoczne jest tylko przy ogromnym powiększeniu. W końcu miska jest tysiąc razy cieńsza od ludzkiego włosa .

Masayuki Nakao , twórca oryginalnej miski, miał do pomocy grupę studentów tokijskiego uniwersytetu. Kreatywni japończycy w swojej pracy posługiwali się cząstkami węgla , które ułożyli w znany nam wszystkich z kuchni kształt.

Zastanawiamy się tylko, jak można umyć to naczynie - zmywarka może nie dać rady...

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ. Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: